Maar watten betekent dit precies voordat zorgverleners? Allereerst is ie eentje kwestie van bewustzijn, meent Dianda Veldman, directeur-bestuurder via den Patiëntenfederatie. “PGO’s schreden via den wil van steeds meer patiënten wegens actief den regie te nemen overheen hun inherent gezondheid. Ie is zinnig wegens jou dat mits zorgverlener te realiseren. Patiënten nemen dit initiatief plusteken zij tenuitvoerleggen dat op inherent plaats.”

Patiënten eigenaars PGO’s

Daarginds staat tegenover dat jou mits zorgverlener noch ongezouten verantwoordelijk bent voordat watten er te eentje PGO gebeurt, vervolgt Veldman. “Den patiënt is eigenaar van zijn PGO plusteken dus zelf verantwoordelijk voordat ie zeggenschap van den gegevens. Omdat alle PGO’s op den markt volstaan aan den daarvoor speciaal ontwikkelde MedMij-standaarden, is dit technisch plusteken juridisch te orde. Medische gegevens kunnen noch zomaar op straat komen te ligt. Den PGO-leverancier moeten zowel kunnen aantonen dat uitwisseling van verwittiging tussen PGO plusteken HIS (huisarts verwittiging systeem, red.) op verzoek van den patiënt gebeurt.”

Iets verschillend is dat ie gewoonte van eentje PGO vragen vermag oproepen via den patiënt, diegene dit vervolgens aan zijn zorgverlener vermag stellen. Veldman hierover: “Dat vermag zeker plaatsvinden, maar wij vooruitzien te den doorsneepraktijk geen stortvloed van vragen. Dat is namelijk zowel noch gebeurd via den invoering van den patiëntportalen, diegene op eentje vergelijkbare wijze werken.”

Samen Raadsbesluiten

Ie gaat er vooral wegens dat den verwittiging te ie file helder plusteken verhelderend is, aldus Veldman. “Ter dat geval zou ie gewoonte van eentje PGO vooral leiden totdat eentje huis geïnformeerde patiënten. Ie vermag dus eentje grondslag zijn voordat Samen Raadsbesluiten, een ander initiatief dat wij van harte ondersteunen.”

Dianda Veldman: “Eentje PGO vermag leiden totdat huis geïnformeerde patiënten plusteken ermee eentje grondslag voordat Samen besluiten.” Kiek: Tom van Limpt.

Zorgverleners paardenhoeven zowel noch ontsteld te zijn dat zij patiënten willen helpen te den voorkeur van eentje PGO, stelt Veldman. “Dat tenuitvoerleggen den patiënten zelf. Verwijs zij gerust om zoals den webstek PGO.nl. Zowel komt er eentje keuzehulp op den nieuwe website digitalezorggids.nl wegens mensen te promoten welk PGO ie liefste via kip past.”

Daarnaast zijn er materialen zoals flyers, posters plusteken eentje wachtkamervideo vacant diegene zorgverleners te hun praktijk kunnen wegleggen of digitaal kunnen verspreiden. “Mits patiënten met vragen komen, kun jou kip dus zoals den juiste plek verwijzen voordat meer verwittiging”, vertelt Veldman. “Daarenboven zijn den mensen van den DigiHulplijn bereikbaar voordat poetsvrouw via praktische zaken zoals ie bereiding van eentje account via eentje PGO of ie gewoonte van DigiD wegens den medische gegevens op te halen. Daarginds hoornschoen jou jou mits zorgverlener dus noch mee bezig te liefhebben.”

Overheen PGO.nl

PGO.nl, eentje initiatief van Patiëntenfederatie Nederland, helpt zorgverleners met communicatiemateriaal voordat patiënten. Zowel biedt PGO.nl beantwoorden op veel gestelde vragen plusteken verwittiging overheen inloggen, privacy plusteken andere PGO-gerelateerde zaken. Alle communicatiematerialen van PGO.nl zijn te vinden op bestellen.pgo.nl. Eentje webstek waar zorgverleners materiaal kunnen personaliseren, downloaden plusteken orderen.

Lees zowel ie vraaggesprek met Dianda Veldman op pagina 8-9 te editie 1 van ICT&health, diegene op 18 schrikkelmaand verschijnt.

Openingsmanifestatie 2022

Wilt u op 09 mei 2022 zowel zoals den ICT&health Openingsmanifestatie?
Entreekaarten zijn kosteloos maar op is écht op! Dus wacht noch plusteken meld u snel aan.