Den verzoekschrift van oud-CDA-staatssecretaris Mona Keijzer diegene verwijst zoals eentje mededeling onder ie motto Onverdeeld Open is sinds vrijdag ofschoon 594.000 keer uittekenen. Zondagavond ging den teller overheen ie half miljoen heen. “Den vlugheid waarmee den verzoekschrift is gegroeid is eentje record. Vrijdagavond explodeerde ie gelijksoortig. Wij zaten meteen aan den top van den kracht van den server”, aldus Rustema.

Hij voorziet dat dit week den landgrens van 1 miljoen handtekeningen doorbroken wordt. “Indien den verzoekschrift te dezelfde populariteit doorgaat mits den afgelopen dagen dan komen er 15.000 vanaf uur te”, vertelt den oprichter van den webpagina. Dat is ie maximale veel dat den webpagina nu aankan.

Foutmelding

“Indien er meer vraag binnenkomt dan den server vermag verwerkt dan laadt den pagina noch. Mensen krijgen dan eentje foutmelding: probeer ie zometeen weer. Watten wij nu zien is dat mensen diegene ofschoon hebben ondertekend intact den tijdstip terugkomen op den webpagina wegens te loeren: plus hoeveel zijn ie er nu? Maar dat bezwaard den server weer waardoor er minder kracht is voordat mensen diegene komen wegens te ondertekenen”, zegt Rustema.

Ene eerdere oproep op petities.nl voordat eentje vuurwerkverbod leverde 467.500 handtekeningen op. Rustema: “Maar dat is eentje verzoekschrift diegene te meerdere jaren is opgebouwd, steeds rond den kerst kwamen er dan weer eentje heleboel handtekeningen te.” Ene andere verzoekschrift voordat ie vervroegen van borstkankeronderzoek kreeg 398.000 steunbetuigingen.

Onverdeeld Open

Ter ie mededeling Onverdeeld Open spreken eentje brede samenwerking van prominenten voordat ie heropenen van den samenleving zonder coronapas. “Nu verhelderend wordt dat zowel dit coronavirus endemisch zou wordt, mogen coronatoegangsbewijzen geen positie krijgen te den ‘gereedschapskist’ van eentje vrije democratie. Wij roepen den regering plus ie parlement op wegens ie coronatoegangsbewijs vanaf onmiddellijk voltooid te schaffen”, zeggen zij.

Onder den opstellers van ie mededeling zijn ex-politici, medici, juristen, ondernemers plus wetenschappers, onder wie oud-Kamerleden Joël Voordewind (ChristenUnie), Marianne Thieme (Partij voordat den Dieren) plus Michel Rog (CDA). Zowel hoogleraar Jan Rotmans, komiek Guido Weijers plus den regisseurs Dick Maas plus Martin Koolhoven staan onder den oproep.

Onderbrak: ANP