Tilburg University benoemt Prof. dr. Peter G. van der Velden totdat bovenmatig hoogleraar Victims and Mental Health. Vanuit dit leerstoel wordt met innovatief research gewerkt aan ie vergroten van kennis plus ie verbeteren van hulpverlening aan slachtoffers van geweld, ongevallen, misdrijven of rampen. Den leerstoel is woonachtig voort ie Pensioenfonds Slachtofferhulp plus verbonden aan den Academische werkplaats Geestdrift onder onderzoeksinstituut Tranzo van den Tilburg Schoolgebouw of Social and Behavioral Sciences. Dat meldt Tilburg University.

Wijd één op den tien volwassenen wordt jaarlijkse slachtoffer van geweld, ongeval of inbraak. Eentje fragment van den slachtoffers kampt op korte of langere termijn met ernstige psychische, lichamelijke, werkgelegenheid, administratieve, juridische plus financiële problemen.

Peter van der Velden: “Voordat den hulpverlening – van slachtofferhulp totdat huisartsen, ggz plus advocaten – is inzicht te den achtergronden plus verklarende factoren van dit problemen van vitaal gewichtigheid voordat interventies plus verwijzingen zoals andere hulpverleners. Er is ene vitaal krapte aan studies met betrouwbare inlichting overheen factoren diegene vóór den slachtofferervaring present waren, zoals den mentale gezondheid plus toeverlaat vóór men slachtoffer worden. Ik opeenhoping onder te dragen aan betere zorg voordat slachtoffers voort ie vergroten van wetenschappelijke kennis plus inzichten te hun psychische, lichamelijke, werk-, financiële, administratieve, juridische plus sociale problemen – waaronder krapte aan toeverlaat plus toegeving.”

Om: Nationale Zorggids