Den coronapandemie is nog noch voorbij. Dat benadrukt hulporganisatie Oxfam Novib na inherent research, waarin den organisatie meldt dat sinds den uitbraak van den omikronvariant meer dan drietal miljoen mensen zijn overleden aan ie virus. “Iedere dag sterven nog steeds veel mensen vanwege corona, vooral ter den lage-inkomenslanden omdat daarginds den vaccinatiegraad schrede op 6 procent ligt”, stelt beleidsadviseur Ben van Gils van Oxfam Novib.

Ter ie research berekende den organisatie dat armere neerdalen ie hardst zijn geraakt vanwege den coronacrisis. Zo hebben mensen ter diegene neerdalen 1,3 keer zoveel mogelijkheid wegens te overlijden vanwege den pandemie mits mensen ter vermogende neerdalen. Daarnaast stelt den hulporganisatie dat ie dodental ter armere neerdalen viertal keer hoger is dan ter neerdalen met hoge inkomens. Om ie schaarste aan tests plusteken overzichten zijn veel van dit sterfgevallen noch gemeld.

Vaccinongelijkheid

Van Gils zegt dat wereldwijd den vaccinongelijkheid aangepakt moeten wordt, “mits wij nuchter uit dit pandemie willen komen”. Ter rijkere neerdalen heeft den populatie vaak ofschoon meerdere malen den mogelijkheid gehad wegens ene prik te krijgen tegen ie coronavirus. Ter bijvoorbeeld Afrikaanse neerdalen ligt den vaccinatiegraad veel lager.

Rechtschapene bijdrage

Wegens vaccinongelijkheid tegen te gaan, speelt Nederland zowel ene belangrijke rol, vindt den beleidsmaker. Minister Liesje Schreinemacher (Ontwikkelingssamenwerking) zei dinsdag dat ie regering 70 miljoen euro vacant stelt wegens wereldwijd den pandemie uit te bezweren. Van Gils: “Den rechtschapene bijdrage voordat Nederland zullen volgens den calculatie van den Wereldgezondheidsorganisatie tenminste 275 miljoen euro toegevoegd willen zijn.”

Volgens Van Gils is toegevoegd poen hard nodig wegens voldoende vaccins vacant te stellen plusteken gebrekkige gezondheidszorg ter arme neerdalen te verbeteren. “Mits dit noch gebeurt dan blijft corona ene tikkende tijdbom.” (ANP)