Den raad stelt ter haar rapport overheen den corona-uitbraak ter Nederland dat “enige terughoudendheid” vereist is, daar den keerpunt nog noch voorbij is plus vervolgonderzoek nog loopt. Weliswaar zien den onderzoekers alhoewel diverse mogelijkheden wegens den rondje met langdurige crises te verbeteren. Alle aanbevelingen hierover zijn gestructureerd aan ie kabinetkast.

Omgaan met onzekerheden

Ie omgaan met onzekerheden is eentje bepalend overkoepelend punt. Ter den eerste positie raadt den OVV ie kabinetkast aan den voorbereiding op crises te versterken “onderbrak scenario’s uit te werken met den denkbare consequenties plus den wijze waarop dit ie hoofdeinde geboden kunnen wordt”. Den volgende stap is ie defini van den “status van paraatheid”.

Ontwikkelen

Improvisatievaardigheden vermag den overheid bijvoorbeeld uitbouwen onderbrak te repeteren. Zowel ie gewoonte van gegevens moeten ter adviezen plus besluiten wordt betrokken. “Zorg ermee voordat eentje zo terdege mogelijk actueel beeld van ie verloop van den keerpunt plus inzicht ter den uitvoering plus effectiviteit van den maatregelen.”

Meer bevoegdheden voordat minister van VWS

Den OVV vindt dat den minister van Volksgezondheid tijdens gezondheidscrises meer bevoegdheden moeten krijgen wegens problemen “effectief te kunnen vastpakken”. Dit minister moeten “rechtstreeks bindende handboek” kunnen geven.

Zowel den advisering moeten huis, vindt den raad. Diegene raadt aan wegens ongeacht den advisering voordat den korte termijn “parallel plus appart” zowel te regelen dat adviezen voordat den lange termijn wordt gegeven. (ANP)