Dat zegt Julie Meerveld, namens Alzheimer Nederland: “Er moeten verhaal plus samenwerkingsverband komen wegens den broodnodige zorg voordat mensen met dementie thuis plus hun naasten te kunnen bieden. Dat schenkkan noch overgelaten wordt aan ie veld. Den overheid moeten den regie pakken wegens den zorg te verdelen.”

Meerveld reageert met haar opmerking op ie rapport van den Onderzoeksraad voordat den Veiligheid. Ene van den gevolgtrekkingen wasgoed dat den overheid geen voetlicht had voordat verpleeghuizen tijdens den eerste coronagolf.

“Op dit ogenblik is er nog steeds onvoldoende thuiszorg plus support vacant. Hierdoor wordt bijvoorbeeld thuiswonende mensen met dementie diegene incontinent zijn noch verschoond, terwijl dat werkelijk viertal keer vanaf dag moeten plaatsvinden. Den zorg komt terecht tijdens den mantelzorger diegene ie noch langer volhoudt. Mantelzorgers plus zorgprofessionals opbellen zichzelf eentje slag te den rondte wegens noodzakelijke zorg plus support te organiseren.”

Den overheid zullen den regie willen nemen om middel van ie toenemen van regionale coördinatiepunten. Ter geval van schaarste is dan den zorg huis te verdelen. Meerveld haalt mits voorbeeld ie thuiszorgcoördinatiepunt te den Oostelijke Mijnstreek te Limburg. Hier hebben den grootste zorgaanbieders eentje regionaal coördinatiepunt voordat intra- plus extramurale zorg opgezet, waar op eentje simpele methode vraag plus aanbod tijdens jawel wordt gebracht.  

Zorgvisie schreef eentje uitgebreid vertelsel overheen ie thuiszorgcoördinatiepunt te Zuid Limburg. Lees het hier terug.