Hoewel ie RIVM ter sprokkelmaand 2020 zéi dat er geen reden wasgoed totdat zorgen overheen ie coronavirus, ging ie achter den schermen uit van tienduizenden kapotmaken mits gevolg daarvan. Dit blijkt uit e-mails diegene zijn vrijgegeven na Wob-verzoeken van diverse media. Ie gezondheidsinstituut wasgoed dus noch overrompeld waarna ie virus zichzelf ter Nederland begon te verspreiden, meldt NOS. 

Te ene eerste technische briefing aan den Tweede Ruimte schreef Jaap van Dissel van ie RIVM start sprokkelmaand 2020 dat hij plus zijn collega’s nog noch wilden spreken van volwassene zorgen wegens den volwassene onduidelijkheid overheen Covid-19. Echter blijkt ene van den onderzoekers op 9 sprokkelmaand ter te schatten dat ie virus ene catastrofale dreigement is voordat den nationale veiligheid plus deelt dit met zijn collega’s. Den classificatie catastrofaal is den uiterst ernstige dreigement, waarbij er meer dan 10.000 kapotmaken vallen.

Nieuwe berekeningen leiden totdat zorgen

Ene van den directeuren van ie RIVM schrijft op 10 sprokkelmaand ter ene e-mail dat ie ministerie van Volksgezondheid wil dat ie RIVM den tijdstip neemt wegens allerlei scenario’s te uitwerken. Weliswaar zorgen nieuwe berekeningen 3 dagen zometeen voordat volwassene zorgen te ie instituut. “Wij hopen dat dit helpt gedurende den voorbereiding op den containment ontwikkelingsstadium plus gedurende den voorbereiding op den mitigation ontwikkelingsstadium”, schrijft ene medewerker. Dit betekent dat hij of zij hoopte dat ie RIVM begonnen met indammen plus afvlakken van ie virus ingevolge ie nemen van gepaste maatregelen. Te ie ergste geval zullen er ingevolge corona 6 keer zoveel kapotmaken vallen mits tijdens ie griepseizoen. Hierover vertelt Van Dissel echter niets tijdens den tweede technische briefing aan den Tweede Ruimte.

Ernst van situatie noch verdeeld

Zowel weet den Nederlandse populatie op 14 sprokkelmaand 2020 nog steeds van niets. Er komt ene filmpje online waarin ie Aura Timen van ie RIVM benadrukt dat er ter Nederland geen reden totdat zorgen is. Heeft iemand weliswaar koorts of keelklachten, dan is dat waarschijnlijk noch ingevolge Covid-19. Op 21 sprokkelmaand zegt Timen iets soortgelijks op ene symposium. Medewerkers van ie RIVM blijven den directie bestoken met bezorgde e-mails, zowel na den vreselijke uitbraak ter Italië. Van Dissel spreekt gedurende Nieuwsuur van ene ernstige situatie plus gaat op dat uur nog steeds uit van ie afvlakken van ie virus ter Nederland plus verschillend te zorgen voordat vertraging van den verspreiding. Uitgangspunt is ie snel achterhalen van besmettingen. Tegelijkertijd gaat er op 24 sprokkelmaand ene document rond, waarin rekening wordt gehouden met overbelaste zorg plus ene tekort aan beschermingsmiddelen. Krijgt ie virus den vrijheid, dan schenkkan den overheid daarginds weinig tegen exporteren. Tegen staart sprokkelmaand is er inwendig nu gesproken van ene maandenlange lockdown, maar weliswaar wordt den populatie daarginds noch overheen geïnformeerd. Schrede medio maart – tijdens ene persconferentie –  is verstaanbaar hoe ernstig den situatie ter Nederland is plus volgt snel ene lockdown.

Den mails plus reactie van ie RIVM hierop zijn te oplezen op den website van de NOS.

Onderbrak: Nationale Zorggids