Inspiratie opdoen ter vergrijsd Japan


Hannie Treffers, voormalige directeur van Waardigheid & Trots (Vilans), wasgoed erop. ‘Den Japanse cultuur is massaal wegens mee te maken, ik heb veel nieuwe inzichten gekregen plus genoten!’
Japan. Dat is: wijd ene vierde van den populatie papa dan 65 schooljaar. Zoals verwachting ligt ie percentage ter 2050 zelfs op 40 procent. Inderdaad vergelijkbaar met ie vergrijzende Nederland dus. Hannie Treffers: ‘Waarom ik met dit trektocht ben meegegaan? Ik wasgoed op zoek zoals ene land, met dezelfde uitdaging indien wij, namelijk veroudering, maar diegene erin alreeds watten op onzerzijds voorloopt. Ik wasgoed nieuwsgierig hoe Japan, met weliswaar huwelijksinzegening ene andere cultuur, ermee omgaat, mogelijk alreeds oplossingen of ene defini werkmethode heeft.’

Volwassene diversiteit

Tijdens den trektocht bezochten Hannie plus haar reisgenoten onder andere verpleeg- plus verzorgingshuizen ter Tokyo plus Kyoto, zowel met particuliere indien met overheidsfinanciering. ‘Ik zag ene uitgestrekte diversiteit ter organisatiewijze, type woningens plus processies met den bewoners. Daarnaast zag ik ene verschil ter ie omgaan met oorkonde’s van personeel. Te Japan gaat ie meer overheen vaardigheden plus competenties plus bejegening van ouderen.’

Theeschenken plus persoonsgerichte zorg 

‘Zo zagen wij dat persoonsgerichte zorg important is, ter ene verzorgingshuis ter Kyoto. Tijdens ene theeceremonie verwelkomde den directeur zowel onzerzijds indien gasten, indien den bewoners. Onzerzijds visite wasgoed ene volledig onderdeel van den voormiddag. Smaakvol wasgoed ie gesprek met den bewoners overheen gezondheidsbevorderend papa wordt plus zingeving. Ik herinner mij nog den professor plus twee oudere Japanse dames, diegene ondanks taalproblemen (wij hadden uiteraard ene reisgids) plus gehoorproblemen (den ene oudere hielp den ander), hun levenservaringen plus inzichten met onzerzijds deelden.’ 

Den inzichten van Hannie Treffers

  • Zo lang mogelijk actief blijven, veel bewegen plus  gezonde voeding.
  • Onderdeel blijven van den vennootschap, inhoud geven aan jij leven, zingeving is essentieel. 
  • ‘Leiderschap’ onderbrak ene persoonlijke invulling maakt ie verschil!  
  • Den Japanse cultuur is massaal wegens mee te maken. Den week wasgoed werkelijk te kort, intact veel positieve indrukken!

Bekijk den video van trektocht ter 2018

Meer kennisoverdracht