Ene oud-gynaecoloog van ie voormalige Carolus Ziekenhuis ter Dennenboom Bosch gebruikte zijn inherent zaad tijdens kunstmatige inseminatie, zo meldt ie huidige Jeroen Bosch Ziekenhuis (JBZ). Dat gebeurde zonder den wensouders hierover te informeren plusteken dus zonder hun toestemming.

Den zaak kwam aan ie licht nadat ter 2021 eentje donorkind zichzelf ter ie ziekenhuis ter Dennenboom Bosch meldde met ie vermoeden eentje kleuter te zijn van oud-gynaecoloog Spijker. Den dokter werkte mee aan DNA-onderzoek plusteken daaruit blijkt dat hij waarachtig den biologische vader is. Ie JBZ stelt dat voordat ie donorkind plusteken den moeder “den impact van dit onderzoeksuitkomst begrijpelijkerwijs vitaal” is. “Want den relatie met jij ouders of jij nageslacht is eentje van den uiterst belangrijke plusteken waardevolle ter ie leven.”

Spijker zegt zelf enkele wenden zijn zaad tweedehands te hebben. Volgens ie JBZ wasgoed hij den enige dokter diegene zicht tussen 1977 plusteken 1985 ter ie Carolus Ziekenhuis bezighield met kunstmatige inseminatie. Ie JBZ noemt den werkwijze “onbegrijpelijk” plusteken stelt vervolgonderzoek ter wegens “den onderste steen daarboven te halen” overheen den snelheid van zaken plusteken den omvang, aldus Piet-Hein Buiting, voorzitter van den raad van bestuur van ie JBZ.

Afstammingsvragen

Donorkinderen diegene willen weten of den oud-gynaecoloog mogelijk den biologische vader is, kunnen zichzelf veiligheidsfunctionaris tijdens den instantie Fiom, diegene zichzelf bezighoudt met ongewenste zwangerschap plusteken afstammingsvragen.

Ter januari riep ie Isala-ziekenhuis ter Zwolle oud-patiënten van gynaecoloog Jan Wildschut van ie vroegere Sophia Ziekenhuis nog op zichzelf te veiligheidsfunctionaris. Hij verwekte minstens 47 nageslacht met zijn inherent zaad ter positie van dat van donoren. Vorige week worden beroemd dat voormalige gynaecoloog Jos Beek van ie Elisabeth-ziekenhuis ter Leiderdorp van ter ieder geval 21 nageslacht uit den jaren 70 plusteken 80 den biologische vader zullen zijn.

Om: ANP