Facebooktwitterlinkedinmail

15 schrikkelmaand 2022 – Ben jouw, mits jouw last hebt gehad van serieuze mentale problemen, daardoor uittekenen voordat ie leven? Is ie ‘ooit verslaafd, immer verslaafd’? Is iemand met laagconjunctuur wellicht geschapen voordat ie ongeluk? Dit soort sombere stellingen kun jouw regelmatig tegenkomen.

Maar ene menigte onderzoekers komt den laatste jaren met papers diegene wijzen op ene blinde vlekje. Eentje stoer onderdeel van den mensen met ernstige psychische klachten herstelt volledig. Maar dit menigte is totdat nu toe vrijwel waarneembaar gebleven.

Waarom volledige herstellers waarneembaar bleven
Onderzoekers plusteken behandelaars op ie streek van den geestelijke gezondheid slijten begrijpelijkerwijs veel voetlicht aan den symptomen van psychopathologie. Maar, zoals enkele onderzoekers hebben ontdekt, onderbelichten zij wasgoed werken van mensen diegene psychische klachten hebben gehad. Plus dit heeft veel consequenties.

Uit voordien  onderzoek van Rottenberg et al., (2019) bleek dat ene substantieel onderdeel van den mensen diegene last hebben gehad van laagconjunctuur hiervan geheel repareren plusteken wasgoed werken zonder terugval. Er zijn twee uitgangspunten waarom dit volledige herstellers normaal gesproken noch onderzoeken waargenomen zijn:

“Den eerste reden is dat dit HFAD-ers vaak noch mits proefpersonen te research terecht komen. Onderzoekers zoeken namelijk zowat immer zoals proefpersonen diegene tijdens ie research lijden aan laagconjunctuur. Personen diegene slechts eenmalig last hebben gehad van ene serieuze laagconjunctuur maar hier volledig van hersteld zijn, hebben hierdoor ene kleinere waarschijnlijkheid wegens uiteindelijk te ene research te wordt opgenomen.

Den tweede reden is dat onderzoekers vrijwel immer schattig geneigd zijn wegens den atavisme van symptomen te meten te positie van te hoe patiënten werken te hun leven. Den derde reden is dat onderzoekers weinig nagedacht hebben overheen hoe wasgoed werken na laagconjunctuur (HFAD) eruit ziet plusteken hoe ie gemeten moeten wordt.”

Optimaal welzijn na psychopathologie
Devendorf, et al. (2022) stellen dat optimaal werken na psychopathologie onderbelicht is. Te hun paper verrichten zij verslag van hoe vaak optimaal welzijn (OWB- optimal well-being) voorkomt na reparatie van laagconjunctuur, zelfmoordgedachten, gegeneraliseerde angststoornis, bipolaire verstoring plusteken stoornissen te ie gewoonte van middelen.

Met behulp van ene nationale Canadese steekproef (N = 23.491) operationaliseerden den onderzoekers OWB mits verstrooidheid van 12 maanden durende psychopathologie plusteken scoren bovenin ie 25e nationale percentiel op psychologisch welzijn plusteken werken.

Hier zijn den belangrijkste bevindingen van hun research:

  • Vergelijken met 24,1% van den deelnemers zonder ene geschiedenis van psychopathologie, wasgoed er gedurende 9,8% van den deelnemers met ene levenslange geschiedenis van psychopathologie sprake van OWB.
  • Volwassenen met ene voorgeschiedenis van drugsverslaving (10,2%) plusteken laagconjunctuur (7,1%) rapporteerden ie vaakst OWB.
  • Personen met angst (5,7%), zelfmoordgedachten (5,0%), bipolaire 1 (3,3%) plusteken bipolaire laagconjunctuur (3,2%) rapporteerden minder vaak OWB.
  • Ie hebben van slechts één levenslange bezwaar verhoogde den waarschijnlijkheid op OWB met 4,2 keer ten opzichte van meerdere levenslange emoties.
  • Hoewel psychopathologie den waarschijnlijkheid op OWB royaal vermindert, doordringen veel personen met psychopathologie OWB

Discussie
Den schrijvers concluderen dat optimaal welzijn lijkt ene realistisch mikpunt te zijn voordat sommige patiënten, met name te den nasleep van stoornissen te alcoholgebruik of laagconjunctuur. Te andere soorten psychopathologie lijkt den waarschijnlijkheid kleiner te zijn op volledig repareren.

Maar zowel gedurende dit soort klachten is dit waarschijnlijkheid noch 0. Zowel uit dit categorie zijn er mensen diegene volledig repareren, wasgoed werken plusteken gelukkig zijn.

Den uitdaging is wegens erachter te komen welke factoren diegene mogelijk hebben geproduceerd, zodat den percentages voordat dit groepen zowel opwaarts kunnen. Zowel voordat enkele andere stoornissen zullen ie interessant zijn wegens dit type research te verrichten (denken aan eetstoornissen).

Wellicht geven den resultaten te dit research nog ene iets te sombere indruk. Indien vereiste is tweedehands: scoren bovenin ie 25e nationale percentiel op psychologisch welzijn. Den implicatie is dat den percentages nog hoger geweest zullen zijn mits ie 50e percentiel wasgoed tweedehands. Plus dit is nog immer den voornaamst tweede van welzijn.

Den veronderstelling dat psychopathologie jouw tekent voordat ie leven, is wellicht ene belangrijke belemmerende factor voordat reparatie. Dit is gelijkaardig aan ene statische mindset m.b.t. slimheid. Indien jouw denken noch intelligenter te kunnen wordt, zoek jouw geen uitdaging plusteken inzet plusteken geef jouw snel op mits ie noch lukt. Eentje groeimindset, ie religie dat jouw welnu huis kunt wordt doet ie tegenovergestelde: jouw zet jouw te, jouw houdt vol, zoekt poetsvrouw plusteken probeert diverse strategieën. Zo roman jouw voortgang.

Interventies gestructureerd op ie creëren van ene groeimindset overheen psychopathologie kunnen wellicht promoten den thans gevonden percentages van volledige herstellers voorts opwaarts te promoten.

Wel: progressiegerichtwerken.nl 

Dit tijding is 73 keer lezen.

Facebooktwitterlinkedinmail