Te den Geneesmiddelenwet staat waar leveranciers van geneesmiddelen zichzelf aan willen liefhebben. Handelsvergunningshouders willen opschortingen van den koophandel ter ene middel op tijdstip veiligheidsfunctionaris. Zowel willen zij plus groothandelaren ervoor zorgen dat er voldoende voorraden zijn. Handelsvergunninghouders zijn normaliter farmaceutische bedrijven met ene vergunning wegens ene middel op den markt te brengen. Groothandelaren verzorgen onder meer den distributiekantoor van geneesmiddelen zoals den apotheken.

Research zoals tekort aan veelgebruikte anticonceptiepil

Te 2018 wasgoed ene veelgebruikte anticonceptiepil noch ja verkrijgbaar. Zoals beweegreden hiervan heeft den IGJ research gedaan onder ene veel handelsvergunninghouders plus groothandelaren plus keek daarbij of zij den opschorting van den pil tijdig onder ie Meldpunt geneesmiddelentekorten plus -defecten hebben gemeld. Zowel is gekeken of zij voordat voldoende voorraad hebben gezorgd.

Handelsvergunninghouders veiligheidsfunctionaris opschorting van den koophandel ter ene middel vaak noch of noch op tijdstip, blijkt uit ie research dat zowel zoals andere geneesmiddelentekorten keek. 61 procent wordt te laat gemeld plus 24 procent helemaal noch. Dat is ter overtreding met den Geneesmiddelenwet. Den IGJ overweegt voordat den ter ie research aangetroffen vergrijpen passende maatregelen op teleggen.

Handelsvergunninghouders ontvingen stap vaak ene nieuwe voorraad van den producent mits hun oude voorraad op wasgoed. Zij reageerden vaak zowel stap mits er echt leveringsproblemen ontstonden. Er wasgoed geen structurele methode wegens tekorten plus opschortingen van geneesmiddelen te voorkomen.

Groothandelaren deden hun best wegens hun voorraden van den anticonceptiepil (ethinylestradiol/levonorgestrel 30/150 mcg) voordat hun inherent klanten – apotheken – op peil te liefhebben. Dat er somwijlen weliswaar noch geleverd kon wordt, komt vooral omdat handelsvergunninghouders onvoldoende of noch konden leveren.

Standaardprocedures opstellen

Den IGJ beveelt handelsvergunninghouders aan wegens goede standaardprocedures op te stellen: voordat ie veiligheidsfunctionaris plus voorkomen van opschortingen. Vanwege ie tapen van ene tweede producent ter ie file vermag snellen wordt overgeschakeld zoals ene andere producent onder problemen. Plus groothandelaren wordt aanbevolen wegens ie inherent alarmeringssysteem onder den overkoepelende organisatie te verbeteren.

Vanwege: Nationale Zorggids