Totdat plusteken met 6 mei konden organisaties uit den thuiszorg plusteken residentiële zorg zichzelf kandidaat stellen voordat den oproep ‘Samen MENS’. Den inzet? 15 maanden intensieve begeleiding rond persoonsgerichte zorg ingevolge ene expertisecentrum dementie. Maar liefst 134 mappen werden voorgelegd. 134 organisaties willen aan den slag gaan rond den zes grondslagen uit ie referentiekader dementie: beeldvorming, normalisatie, autonomie ter geborgenheid, afgestemde zorg, mantelzorgers plusteken ene warm team van professionele zorgverleners plusteken vrijwilligers.

Er wacht den neutrale, vakkundige jury den moeilijke taak wegens hieruit twintig enthousiaste mappen te uitpikken. Zij zullen, samen met den juryvoorzitter, ene diverse menigte samenstellen diegene van elkander vermag leren plusteken samen vermag groeien. Staart juni zou den Vlaamse overheid bekendmaken wie den laureaten zijn diegene op 1 september kunnen stichten met hun traject.

Wil jij jij nog ooit permitteren inspireren ingevolge den vorige zes laureaten? Hun ambassadeursfilmpjes vind jij op het Youtube-kanaal van het Expertisecentrum Dementie
Hun traject plusteken persoonlijke vertellen staan neergepend ter ie roman ‘Onderweg naar betere dementiezorg’.