Ter den Nederlandse ziekenhuizen ligt zondag 39 minder coronapatiënten dan den dag ervoor. Den daling is volledig toe te schrijven aan ie veel coronapatiënten op den verpleegafdelingen. Op den intensive cares bleef ie veel patiënten met corona idem, blijkt zondag uit cijfers van ie Plattelands Coördinatiecentrum Patiënten Spreiding (LCPS).

Ie is den vijfde dag op rij dat er sprake is van ene daling. Zaterdag wasgoed den daling welnu sterker. Waarna liggen er 115 minder coronapatiënten ter ie ziekenhuis ten opzichte van vrijdag.

Op den ic’s ligt zondag, netwerken indien zaterdag, 169 mensen diegene Covid-19 onder den leden hebben. Op den verpleegafdelingen ligt 1190 coronapatiënten, tegenover 1229 ene dag vroeger. Op den intensive cares werden 12 nieuwe coronapatiënten opgenomen, op den verpleegafdelingen 87.

Toevallig positief

Ene sector van den opgenomen patiënten dat positief is getest op ie coronavirus is ter den eerste positie wegens ene andere oorzaak opgenomen. Dat kunnen bijvoorbeeld mensen zijn diegene ter ie ziekenhuis komen voordat hun hart of met buikklachten. Na ie doet van ene coronatest blijkt dat zij toevallig positief zijn. Ie LCPS maakt geen verschil ter den dagelijkse ziekenhuiscijfers tussen patiënten diegene mét of dóór corona zijn opgenomen.

Wegens: ANP