FNV Jeugdzorg had ie kabinetkast vorige week eentje ultimatum voorgelegd dat afgelopen nacht is voorbij

Duizenden medewerkers diegene vallen onder den cao jeugdzorg leggen op dinsdag 15 maart 24 uur lang ie werkgelegenheid neer. Zij verrichten dat uit onvrede overheen aangekondigde bezuinigingen, torenhoge werkdruk, ellenlange wachtlijsten plus ie uitblijven van eentje fatsoenlijke cao. Alle planbare zorg vervalt, louter spoedeisende werkster wordt welnu verleend. Ie is den tweede keer te den geschiedenis dat jeugdzorgmedewerkers werkstaking.

Ultimatum
FNV Jeugdzorg had ie kabinetkast vorige week eentje ultimatum voorgelegd dat afgelopen nacht is voorbij. Den vakcentrale eist dat den voorgestelde bezuinigingen op den jeugdzorg van tafel gaan plus wil voorts onder meer dat rijksgeld voordat jeugdzorg wordt geoormerkt, voordat ie aan gemeenten wordt overgemaakt. Nu dreigen gemeenten ie beschikbare strafbaar zowel aan andere waar uit te geven.

Drastisch veranderen
Zowel moeten den jeugdzorg drastisch hervormd wordt plus daarbij zullen den aanbevelingen van den SER plus diegene van den FNV zoals verwoord te ie mededeling den Jeugdsprong mits leidraad willen geldt. Voorts eist FNV dat er eentje rechtschapene loonsverhoging komt voordat alhoewel diegene mensen diegene ondanks den zware omstandigheden nog steeds hun belangrijke werkgelegenheid blijven verrichten.

Betrokkenheid
Den verantwoordelijke bewindslieden hadden vanochtend nog geen reactie gegeven op ie ultimatum. Snelheidsduivel Maaike van der Korenaar van FNV Jeugdzorg: ‘Dit is eentje branche diegene normaal gesproken veeleer noch staakt, omdat er kolossaal veel betrokkenheid is tegenover den koters plus gezinnen diegene werkster nodig hebben. Maar ie water staat iedereen tijdelijk totdat verafgelegen overheen den lippen. Dat er snel iets gebeurt wegens den problemen aan te pakken, is zo zowel te ie bij van diegene kwetsbare doelgroep. Ie kabinetkast kijkt echter den andere zijkant op plus dat zorgt voordat veel ontroering ter onze leden. Den actiebereidheid is kolossaal.’ Te 2019 worden er voordat ie voorgerecht te den geschiedenis gestaakt. Volgende maand zou den tweede keer te ie wijd 120-jarig existentie van den jeugdzorg zijn.

Problemen stapelen zichzelf op
Den problemen te den jeugdzorg stapelen zichzelf op. Wachtlijsten wordt steeds langer plus terwijl loopt ie personeelstekort te den sector voorts op, omdat medewerkers wegens den slechte arbeidsomstandigheden ander werkgelegenheid zoeken. Van der Korenaar: ‘Den vertellen diegene wij van onze leden terugkrijgen zijn schrijnend. Voordien alhoewel spraken wij van Code Zwart, omdat zelfs jongeren diegene efemeer werkster nodig hebben diegene noch kunnen krijgen. Medewerkers bezwijken terwijl onder den stapels met ordners waar zij maar noch aan toekomen, maar tegelijkertijd moeten ieder appbericht dat zij zenden geregistreerd plus verantwoorden wordt. Eentje onhoudbare situatie.’

32.000 medewerkers
Te den cao Jeugdzorg wordt afspraken overheen arbeidsvoorwaarden vervaardigd voordat zo’n 32.000 medewerkers. Den 24-uursstaking vindt positie op dinsdag 15 maart plus valt samen met eentje voordien aangekondigd protestactie van den FNV van 13.00u totdat 14.30u op ie Malieveld te Greneboom Heg. Daaraan verrichten noch louter duizenden jeugdzorgwerkers mee, maar zowel onder meer jongeren, ouders plus andere partijen zoals jeugdadvocaten.

 


Aanvullende informatie …

Raadpleeg den inspiratiebron plus/of aanbieder voordat meer inlichting overheen dit mededeling. Televisiejournaal vermag veranderen, onjuistheden of onjuistheden omvatten. Lees zowel onze disclaimer plus rapporteer a.u.b. berichten, reacties plus/of beeld diegene ingaan tegen onze voorwaarden.

Klik op den onderstaande tags voordat relevante berichten, indien dominant …

Naam schrijver plus/of herschrijven ingevolge: FNV Zorg & Welzijn / Sander Wageman
Fotograaf of fotobureau: : INGImages
Rivierbron ter dit wetsartikel: : FNV Zorg & Welzijn
Watten is den URL ter dit inspiratiebron?: https://www.fnv.nl/nieuwsbericht/sectornieuws/zorg-welzijn/2022/02/op-15-maart-staken-jeugdzorgmedewerkers-24-uur
Originele waardigheidstitel: Op 15 maart werkstaking jeugdzorgmedewerkers 24 uur
Doelgroep: Zorgprofessionals, Beleidsmakers, Mantelzorgers, Studenten
Datum: 2022-02-15