Den zaak kwam aan ie licht nadat ter 2021 ene donorkind zichzelf ter ie ziekenhuis ter Dennenboom Bosch meldde. Dit persoon had ie vermoeden ene zuigeling te zijn van oud-gynaecoloog Spijker. Den medicus werkte mee aan DNA-onderzoek plusteken daaruit blijkt dat hij jazeker den biologische vader is. Ie JBZ stelt dat voordat ie donorkind plusteken den moeder “den impact van dit onderzoeksuitkomst begrijpelijkerwijs vitaal” is. “Want den relatie met jij ouders of jij koters is ene van den uiterst belangrijke plusteken waardevolle ter ie leven.”

Kunstmatige inseminatie

Spijker zegt zelf enkele wenden zijn zaad tweedehands te hebben. Volgens ie JBZ wasgoed hij den enige medicus diegene zichzelf tussen 1977 plusteken 1985 ter ie Carolus Ziekenhuis bezighield met kunstmatige inseminatie. Ie JBZ noemt den werkwijze “onbegrijpelijk.” Er volgt ene research ter wegens “den onderste steen bovenin te halen” overheen den snelheid van zaken plusteken den omvang, aldus Piet-Hein Buiting, voorzitter van den raad van bestuur van ie JBZ.

Fiom

Donorkinderen diegene willen weten of den oud-gynaecoloog mogelijk den biologische vader is, kunnen zichzelf veiligheidsfunctionaris via den instantie Fiom. Den instantie houdt zichzelf bezig met ongewenste zwangerschap plusteken afstammingsvragen.

Wildschut

Ter januari riep ie Isala-ziekenhuis ter Zwolle oud-patiënten van gynaecoloog Jan Wildschut van ie vroegere Sophia Ziekenhuis nog op zichzelf te veiligheidsfunctionaris. Hij verwekte minstens 47 koters met zijn inherent zaad ter positie van dat van donoren. Vorige week worden vertrouwd dat voormalige gynaecoloog Jos Beek van ie Elisabeth-ziekenhuis ter Leiderdorp van ter ieder geval 21 koters uit den jaren ’70 plusteken ’80 den biologische vader zullen zijn. (ANP)