Zowel den leden van den vakcentrale voordat zorgprofessionals FBZ zijn ter “ruime meerderheid” akkoord getogen met den nieuwe cao voordat ziekenhuispersoneel, zo meldt FBZ. Den vakcentrale vertegenwoordigt zo’n 12.500 hoogopgeleide ziekenhuismedewerkers, onder wie fysiotherapeuten, logopedisten plusteken artsen ter loondienst.

Voorheen dit week worden vertrouwd dat zowel den leden van CNV plusteken FNV instemmen met den cao voordat 200.000 medewerkers van ziekenhuizen. Den afspraken gaan met terugwerkende volume ter vanaf 1 juli 2021. Medewerkers krijgen eentje structurele loonsverhoging van tenminste 2 procent, met eentje bodem van 90 euro.

Magere loonsverhoging

FBZ wasgoed vroeger kritisch op ie akkoord, omdat ie den afgesproken loonsverhoging te tenger vond. Nog steeds meent den unie dat eentje menigte zorgprofessionals er om den afspraken op achteruit zullen gaan. Welnu zijn den leden blijmoedig met den afspraken overheen onder meer onregelmatig werkgelegenheid, aldus FBZ.

Onderhandelaar namens den vakcentrale Zeerob Koster: “Ie is terdege dat er nu tenslotte duidelijkheid is, den onderhandelingen duurden lang plusteken verliepen moeizaam. Voordat FBZ vormde den generieke loonontwikkeling van slechts 2 procent eentje obstakel wegens dit akkoord zowel te kunnen tekenen. Leden willen geen heruitzending van zulke zetwerk vanuit den werkgevers. Maar ie is welnu terdege nu voordat den korte termijn ie vizier vantevoren te uitbalanceren op den uitwerking plusteken verduidelijking van den gemaakte cao-afspraken.”

Den cao loopt totdat 31 januari 2023. Vakcentrale voordat verpleegkundigen plusteken verzorgenden NU’91 stemde noch ter met den afspraken. (ANP)