Iedereen weet dat drank zuipen tijdens den zwangerschap wordt afgeraden. Maar weliswaar is er eentje menigte vrouwen diegene blijft zuipen, ofschoon is ie ge plusteken toe eentje glaasje drank tijdens den zwangerschap. Volgens onderzoekers Sylvia Roozen van Maastricht University schenkkan ieder glas drank hachelijk zijn plusteken is dat vooral te den eerste twee weken van den zwangerschap zo. Dit meldt Generaal Dagblad.

Zo den eerste weken van den zwangerschap zijn volgens Roozen cruciaal. Zo te diegene weken is ie kindje reserve kwetsbaar voordat drank, dat dan doorheen den dooierzak binnenkomt. Roozen stelt dat viertal maanden voordat den conceptie ofschoon met eentje gezonde leefstijl begonnen met wordt, waaronder ie noch zuipen van alcoholhoudende dranken.

Foetaal drank spectrum verstoring 

Drinkt den moeder tijdens den zwangerschap weliswaar, dan kunnen den hersenen van den foetus beschadigd treffen. Veelvuldig alcoholgebruik schenkkan leiden totdat permanente stoornissen. Zowel schenkkan ie kindje te klein, te licht plusteken te kleine hoofdomvang hebben. Zowel eentje wipneus, smalle oogspleetjes plusteken eentje dunne bovenlip zijn uiterlijke kenmerken beïnvloed doorheen drank.

Foetaal drank spectrum verstoring is den verzamelnaam voordat complicaties diegene voortkomen doorheen ie zuipen van drank tijdens den zwangerschap. Hoeveel drank eentje moeder drinkt, hoeft noch uit te maken. Ieder ongeboren zuigeling reageert verschillend.

Wegens: Nationale Zorggids