Volgens ie ECDC is ie veel belangrijker wegens ervoor te zorgen dat mensen diegene nu nog noch gevaccineerd zijn ene eerste plusteken tweede prik krijgen. Daarnaast zullen den boosterprik willen wordt gegeven aan meer mensen uit groepen diegene voorrang krijgen.

Te den afgelopen maanden zijn veel jongeren positief getest op ie coronavirus. Dat valt samen met den verspreiding van den delta- plusteken omikronvariant. Maar ie tal gevallen ter diegene leeftijdsgroep daalt den laatste tijdstip. Ook wandelen jongeren weinig risico wegens ter ene ziekenhuis te geraken of te overlijden aan den infectie. Daarnaast beschermen den eerste prikken nog intact terdege ter tieners, zegt ie ECDC.

Geen vitaal effect

Boosterprikken voordat pubers heeft waarschijnlijk geen vitaal effect op den verspreiding onder den totale populatie, berekent den gezondheidsdienst. Ie zogeheten reproductiegetal zullen er ene fractie ingevolge kunnen zakken.

Nederland plusteken alle andere terechtkomen diegene ter ie ECDC zijn aangesloten, vaccineren 12- totdat plusteken met 17-jarigen. Tien terechtkomen, waaronder Duitsland, Frankrijk plusteken Italië, boosteren zowel nageslacht van 12 klas plusteken vader.

Vanwege: ANP