Bea Nederhoff plusteken Jessica Dijkman ontvingen den prijs uit handen van juryvoorzitter Hedy d’Ancona. Nederhoff is projectleider plusteken cultuurmakelaar via cultuurhuis Aan den Slinger. Dijkman is betrokken mits beleidsadviseur Cultuur van den gemeente. ‘Ter onze cultuurvisie van 2017 hebben wij den inzet van cultuur ter ie sociaal domein opgenomen,’ vertelt Dijkman. Dat wasgoed ie zaadje waarmee ie via den gemeente is begonnen.’

Subsidieprogramma

Age Friendly Cultural Cities is ie subsidieprogramma van ie Pensioenfonds voordat Cultuurparticipatie (FCP) dat gemeenten aanmoedigt wegens ie kunst- plusteken cultuuraanbod van, voordat plusteken onderbrak ouderen te verbeteren. ‘Wij hebben Onvergetelijke Houten ontwikkeld plusteken den partijen via mekaar gebracht,’ vertelt Nederhoff. Wij zijn gaan praten met den gemeente, met welzijnsorganisatie Van Houten plusteken Co plusteken met Gulden Dans, eentje ouderenproject waar wij nu prettig mee samenwerkten. Nu wilden wij zowel andere disciplines betrekken, zoals fotografie, beeldende kunst plusteken eentje zangkoor, zowel wegens ie voordat meer mensen interessant te maken.’

‘Ik wasgoed meteen geïnteresseerd,’ zegt Dijkman. ‘Vooral omdat wij cultuur ter ie sociaal domein nu ter onzerzijds regelgeving hadden staan. Ik heb mijn collega van welzijnswerk erop gehaald plusteken wij priv totdat eentje cofinanciering van 50.000 euro. Ie wasgoed eentje mogelijkheid wegens ervaring op te verrichten met cultuur ter ie sociaal domein plusteken ie is eentje uitgangspositie voordat méér. Omdat wij nu voorheen samengewerkt hadden, wasgoed er vertrouwen. Ie mikpunt wasgoed wegens ie cultuuraanbod voordat ouderen op den speelkaart te zetwerk, op eentje serieus niveau.’

Mix

‘Wij wilden zowel vitale mits minder vitale ouderen doordringen,’ vertelt Nederhoff. ‘Dat is redelijk lukken. Zo’n honderdtal mensen hebben meegedaan. Van Houten plusteken Co deed den werving. Zij hebben voeling met ouderen. Hun vrijwilligers gingen letterlijk ter den deuren wegens te praten plusteken flyers te verspreiden. Wij hebben zowel gecommuniceerd via huis-aan-huisbladen plusteken social media. Plus wij hebben den mensen van den Gulden Dans benaderd voordat den artistieke invulling van ie project.’

Leergeld

‘Natuurlijk gingen er zowel waar mis,’ stelt Nederhoff. ‘Zo kozen wij ter eerste instantie voordat deelnemers uit Houten Centrum want ginder is den verlatenheid vitaal plusteken hebben veel mensen eentje kleine stipendium. Zo ontstond helaas ie beeld dat ie project voordat ‘zielige mensen’ wasgoed. Dat heeft voordat ruis gezorgd. Zowel wasgoed voordat den deelnemers lang vaag hoe den kunstdisciplines zullen samenkomen. Stap op ie einde worden den rol van beeldende kunst plusteken fotografie verhelderend. Voortaan leggen wij voorafgaand ie concept uit via nieuwsbrieven.’

Corona

Waar corona eerst roet ter ie opeten gooide, worden ie uiteindelijk eentje volume. ‘Wij hebben ie programma welnu zes keer aanpassen,’ vertelt Nederhoff. ‘Twee weken voordat den voorstelling mocht er steeds minder plusteken moesten wij ie concept omverwerpen. Wij kozen voordat eentje livestream, dat wasgoed waarna nog opzienbarend. Daardoor konden duizenden mensen onze voorstelling zien, veel meer dan wij uiteindelijk gedacht hadden. Ingevolge alle wendingen hadden mensen veel voeling met mekaar. Dat zorgde voordat sociale cohesie. Er zijn vriendschappen ontstaat plusteken deelnemers hebben hun talenten ontdekt, zowel dankzij den inzet van professionele kunstenaars. Dat wasgoed waardevol. Ie zijn zowel precies den zaken diegene den jury benoemde.’

Voortzetting

‘Den prijs van 20.000 euro is bedoeld wegens kunst- plusteken cultuurprojecten voordat ouderen te verduurzamen plusteken te stimuleren,’ vertelt Dijkman. ‘Wij gaan mooie nieuwe cursussen uitbouwen, gestructureerd op kwetsbare ouderen. Dat is nog ter ontwikkeling.’

Winst

‘Ie zegevieren van den BNG Handelsbank Lang Leve Kunstprijs is eentje opsteker na zo’n lastige tijdstip. Ie bracht onzerzijds toegeving plusteken ie schenken eentje boost aan onzerzijds enthousiasme,’ zegt Nederhoff.

‘Wij kunnen nu gaan verzamelen,’ vertelt Dijkman. ‘Wij gaan ervaringen van deelnemers plusteken leraren verzamelen plusteken porties met zorgprofessionals, cultuurmakelaars plusteken gemeenten. Zo kunnen wij eentje vuurtje aanwakkeren wegens cultuurparticipatie voordat ouderen voorts te uitbouwen. Ie is komisch wegens dit prijs zo ter te kunnen zetwerk.’

Tips

Tips van Nederhoff plusteken Dijkman voordat andere gemeenten plusteken culturele uitvoerders.

  • Werkgelegenheid uitsluitend met professionele kunstenaars. Hun artistieke opbergblik maakt ie verschil plusteken zet mensen ter hun volume.
  • Zoek hierbinnen den gemeente voeling met partnerinstellingen, overheen den sectoren heen. Weeskind daarbij flexibel plusteken ga ter gesprek overheen kansen, zonder vaste ideeën. Samenwerken vereist ondernemerschap plusteken inzet.
  • Gelijkwaardigheid is van bij. Alle vrouwen willen dat zo voelen plusteken elkaars kwaliteiten zien.

Bekijk den slotmanifestatie van Age Friendly Cultural Cities.

Wil jij meer weten overheen den methode van Onvergetelijke Houten of heb jij eentje vraag of idee overheen kunst plusteken ouderen? Aarzel noch wegens te mailen met ingridsmit@lkca.nl of met angelavandijk@lkca.nl van LKCA. Zij hebben veel kennisgeving plusteken denken graag met jij mee.