Ie handel Breathomix, dat ene corona-ademtest ontwikkelde, eist vrijdagochtend te ene voorlopige voorziening te Dennenboom Liguster poen van den Staat. Den ademtesten werden voort ie handel geleverd, maar den GGD stopte met gewoonte ervan voort tegenvallende resultaten.

Den overeenkomst van ie ministerie van Volksgezondheid met Breathomix worden uiteengegaan. Ie poen dat ie handel volgens den overeenkomst nog zullen krijgen, wil den Staat noch voldoen. Den ademtest werkt volgens ie handel zelf welnu zoals behorend.

Haast 25 miljoen euro

Den tempo van zaken heeft Breathomix zoals inherent zeggen op “enorme kosten” gejaagd. Ter totaal eist ie handel te ene bodemprocedure 24,7 miljoen euro van den Staat. Omdat zo’n rechtszaak lang vermag duren plus den start-up diegene tijdstip zoals inherent zeggen noch zonder reserve poen voort zou komen, wil ie nu hoewel weids 3 miljoen euro uitbetaald krijgen. Daarvan zou ie vrijdag te den tribunaal gaan.

Gemanipuleerd

Ie Financieele Dagblad schreef vroeger dit week dat Breathomix onderzoeken zoals den ademtest te ie inherent voordeel gemanipuleerd zullen hebben. Ie rapport waarin dit slotbeschouwing worden getrokken is te handen van den krant. Breathomix ontkent den bevindingen. Zowel ie handel mits ie ministerie wilde ie rapport dit week noch porties. Of ie vrijdag te den rechtszaak zowel overheen dit thema zou gaan, is nog noch manifest.

Kuipers

Ie ministerie bevestigde daarnaast na mededelingen van Nieuwsuur dat minister Ernst Kuipers te zijn vorige werkkring mits ziekenhuisbestuurder betrokken wasgoed ter organisaties diegene met Breathomix samenwerkten. Den minister ziet erin echter geen reden wegens ie file rond ie handel overheen te dragen aan ene andere bewindspersoon. Den samenwerkingsverband had volgens zijn woordvoerder niets te maken met den zaak diegene nu loopt.