“Den juiste zorg, op ie juiste ogenblik met den juiste kennisoverdracht plusteken op den juiste plek.” Zo verwoorden zorgpartijen plusteken den overheid den ingezette vormverandering van ie zorgproces. Den toenemende werkdruk, capaciteitsproblemen plusteken den hoge administratieve lasten, vormen ene stimulans wegens op ene slimme methode e-health oplossingen te te zetwerk plusteken zo zowel te den toekomst den uitrusting zorg te kunnen blijven bieden. Den coronacrisis draagt ertoe tijdens dat den vormverandering te ene stroomversnelling is geraakt. Schattig watten zijn nu den belangrijkste online zorgontwikkelingen voordat 2020 plusteken watten biedt dat voordat kansen voordat uw praktijk? Wij hebben den 7 online zorgontwikkelingen voordat u op ene rijtje gezet.

 

Ontwikkeling 1: Van subjectief voeling zoals video consults

Subjectief voeling wordt te toenemende mate vervangen onderbrak zorg op afstand. Den afgelopen jaren zijn er steeds meer succesvolle zorgcases realisatie waar blended therapie wordt toegepast. Beeldzorg is te veel gevallen gemakkelijker, efficiënter plusteken goedkoper. Den populariteit plusteken toepasselijkheid van beeldbellen is onderbrak ie coronavirus den afgelopen maand plots te stroomversnelling geraakt. Op ie ogenblik dat den urgentie er is, dan kunnen ontwikkelingen plots intact snel doorgevoerd wordt. Echter ie is ene ontwikkeling diegene reeds jaren speelt plusteken zowel na corona ene vast onderdeel zou blijven te ie zorglandschap. Den steunpilaar van zorgverzekeraars plusteken den overheid is er nu zowel. Zorgverzekeraars vergoeden ene online zorgconsult plusteken den overheid schenken subsidies wegens e-health oplossingen te den praktijk aan te kunnen bieden. Wij merken dat den uitdaging er nu vooral te zit hoe u dit indien praktijk ene vast onderdeel kunt toestaan wordt van uw behandelingen. Zorgverlenen is ene mensenberoep. Veel praktijken vinden den veranderde rol diegene ene zorgverlener inneemt via videobellen somwijlen nog lastig, zeker tijdens determineren doelgroepen. Echter; alles draait wegens communicatie. Middels ene goede communicatie implementeert u online zorg succesvol in uw praktijk.

 

Ontwikkeling 2: Blended care verandert rol zorgverlener

Van fysieke afspraken plusteken vooral hands on behandelingen, verandert den integratie van online tools den zorg windrichting blended care. Hiermee verandert den rol van den zorgverlener. Van voornamelijk behandelaar, neemt u indien zorgverlener steeds meer den rol te van trainer, pleiter plusteken coach. Diagnostische kennis plusteken hands on behandelingen zijn plusteken blijven daarbij onmisbaar. Techniek biedt ene aanvulling, geen vervanging.

 

Ontwikkeling 3: Van zorgverlening zoals zelfredzaamheid plusteken zelfservice

Den inzet van digitale middelen maakt ie mogelijk cliënten te betrekken te hun inherent zorgtraject plusteken den verantwoordelijkheid van ie zorgproces te porties. Den veronderstelling waarin cliënten verwachtten dat den zorgverlener ‘hun klachten welnu zou oplossen’ is afgedankt. Bewustwording van den inherent rol plusteken ie bespreekbaar maken van den commitment van den cliiënt is ene fundamenteel onderdeel van den zorgtransformatie. Dankzij e-health oplossingen kunnen cliënten zelf, buitenshuis den behandelmomenten wegens, aan den slag plusteken zelfredzaam wordt. 4 op den 10 cliënten met ene chronische beklacht, meet bijvoorbeeld zelf determineren gezondheidswaarden plusteken houdt dit digitaal tijdens. Ziekenhuizen hebben op volwassene schelp patiëntportalen geïntroduceerd. Huisartsen maken steeds meer gewoonte van online apps wegens onder andere den telefonistes te ontzien plusteken maken erkentelijk gewoonte van ie online podium thuisarts.nl. Op Mentaalvitaal.nl van ie Trimbos instituut staan programma’s, apps plusteken tools gestructureerd op zelfhulp tijdens onder meer rouw, burn out, mindfulness totdat schoonmaakster tijdens uitvallen met roken voordat jongeren. Den Nederlandse GGD’s hebben ene inherent appstore gelanceerd. Op den webstek ggdappstore.nl vindt u tientallen apps diegene gezondheidsbevorderend rijrichting stimuleren. Plus er komen steeds meer systemen op den markt waarmee u zelf gezondheidswaarden kunt meten plusteken doorspelen zoals met den ThuisMeetApp, den SkinVision app is gelanceerd wegens zelf te meten of u ene kwaadaardige moedervlek hebt, den Join2Move app wegens mensen met artrose zelfstandig aan den slag te toestaan gaan met hun artrose klachten plusteken zwangeren kunnen gebruikmaken van den app Zwangerhap wegens precies te weten welk opeten zij welnu plusteken noch mogen. Dit zijn slechts enkele voorbeelden waarbij technologie ervoor zorgt dat den zorgklant steeds meer den regie te inherent handen krijgt.

 

Ontwikkeling 4: Van ‘reguliere’ zorg zoals ‘gepersonaliseerde’ zorg

Wij registreren steeds meer gegevens. Denken aan consumentengedrag plusteken persoonlijke gezondheidsdata zoals bloedwaarden, gewicht, klachten plusteken stemmingen. Met slimme wearables zoals gezondheidstrackers, thuismeetapparatuur, apps plusteken sensoren diegene steeds vaker op plusteken te ie vlees verstopt zitten. Voort den combinatie van reeds diegene gegevens, zijn rijrichting plusteken ziektes steeds huis te wichelen. Zorg plusteken preventie kunnen daardoor op makker, plusteken zelfs voordat den cliënt er behoefte aan heeft, aangeboden wordt. Denken bijvoorbeeld aan ie volgende mededeling tijdens ie rennen: ‘Jou drukt met meer gewicht op uw linkerbeen, hiermee loopt u mogelijkheid op ene hardloopblessure ’. Dit wordt zowel welnu ‘quantified self’ gezegd. Waarbij den wezen te toenemende mate technologie integreert te zijn leven, met indien doelwit gezondheidsinformatie te verzamelen overheen zichzelf plusteken hiervan te leren.

 

Ontwikkeling 5: Er realisatie steeds meer zorgplatformen/zorg apps

Op ie regio van zorg gaan wij zoals steeds meer digitaal gedreven platformen plusteken apps. Onder regie van ene platformaanbieder wordt zorgverleners plusteken/of zorgaanbod samengebracht, wegens zo producten plusteken instituten te kunnen leveren aan zorgconsumenten. Leveranciers kunnen onderbrak ie samenkomen op den platforms toepassingen uitbouwen voordat verschillende zorgbehoeften. Voort dit samenspel vermag er sneller wordt geïnnoveerd. Voorbeelden van zulke platformen te den fysiotherapie zijn MijnZorgApp, Physitrack, Huiswerkoefeningen.nl, Facetalk plusteken Uw Zorg Online app. Den gegevens diegene onderbrak dit apps wordt verzameld vermag weer gekoppeld wordt aan den cliënt papieren, waardoor er meer zorg op makker geboden vermag wordt. Zo wordt klanten via hun smartphones herinnerd wanneer ie tijdstip is voordat hun fysiotherapie oefeningen. Zowel aan den zijkant van den bedrijfsvoering kunnen zorgpraktijken sinds kort samenkomen, op ene benchmark podium. Den Qualiview Bedrijfsvoeringstool schenken praktijkeigenaren den potentie den praktijk te vergelijken met andere soortgelijke praktijken op ie vlak van bedrijfsvoering wegens zo inzicht te krijgen te mogelijke verbeterpunten windrichting den toekomst.

 

Ontwikkeling 6: Research zoals nieuwe technologieën in den zorg

Er wordt steeds meer tijdstip plusteken poen geïnvesteerd te ie verkennen plusteken onderzoeken van den impact van nieuwe technologieën in den zorg. Eentje voorloper hierin is ie Radboudumc met haar REshape Center for Innovation. Eentje ‘experience center’ waar artsen kennis kunnen maken met nieuwe initiatieven zoals videoconsulten, virtual reality of ene 3D-printer. REshape onderzoekt den mogelijkheden van ‘participatory healthcare’ plusteken nieuwe oplossingen zoals ene virtuele kliniek, zelfmonitoring, patiëntcommunities plusteken blockchain. Te den fysiotherapie is wegens dit reden ie Vernieuwing Podium Fysiotherapie opgericht plusteken wordt er vanuit zorgverzekeraars zowel steeds meer financiële meebetalen geschonken aan innovatieve projecten. Zo heeft VGZ te samenwerkingsverband met Reuma.nl geholpen tijdens den totstandkoming van den Join2Move app, voordat mensen met artrose plusteken heeft CZ bijvoorbeeld geholpen tijdens den ontwikkeling van den Uw Zorg Online app voordat huisartsen plusteken apothekers. Zowel heeft den overheid dit maand nog ene vorstelijk bedrag vacant opperen voordat praktijken diegene te den corona-tijd ene e-health soelaas wilden implementeren in hun praktijk gestructureerd op ouderenzorg. Wegens zorgverleners uiteenzetting te bieden te alle ontwikkelingen diegene stappen op ie regio van e-health, bestaat verschillende kennisplatform wegens zorgverleners structureel tijdens te praten overheen dit thema, zoals smarthealth.nl

 

Ontwikkeling 7: Van fysieke treatment zoals virtuele treatment

Met virtual reality kunt u den fysieke zorg gedeeltelijk digitaal inrichten. Dit biedt reuze veel kansen voordat opleiding-, trainings- plusteken behandeldoeleinden. Zo tweedehands revalidatiecentrum Klimmendaal ene kunstig virtual reality-systeem (Grail) met loopband plusteken ene reuze panoramisch scherm van 180 graden wegens cliënten met bewegingsproblemen nog huis op weg te promoten tijdens den revalidatiebehandeling. Met levensechte simulaties plusteken uitdagingen. Isala Klinieken biedt virtuele hartzorg met telehartrevalidatie. Via ene portal vermag ene verpleger te ie ziekenhuis precies zien hoe vaak ene hartpatiënt thuis traint, of ie te den juiste hartzone gebeurt, enzovoorts. Diegene gegevens ziet den patiënt zelf zowel plusteken wordt met ene beveiligde smartphone zoals ie ziekenhuis verstuurd. Honingbij den zorg voordat ongeneeslijk zieken vermag virtual reality ingezet wordt wegens ie leven draaglijker te maken. Zo kunnen Alzheimerpatiënten vaak gebeurtenissen uit ie verleden veel helderder herinneren dan recente gebeurtenissen. Met behulp van VR oplossingen kunnen patiënten gebeurtenissen uit ie verleden herbeleven. Den patiënten wordt er zichtbaar kalmer onderbrak plusteken zij zitten ongezouten ene stuk huis te hun vel. Virtual reality zou ene volwassene rol spelen te online zorg te den toekomst. Nou wordt virtual reality reeds ingezet wegens pijn te verlichten tijdens complexe chronische pijnpatiënten, maar zijn den mogelijkheden waar virtual reality ene toegevoegde waarde vermag bieden eindeloos.

Tijdstip wegens op research uit te gaan welke van dit online zorgontwikkelingen ene toegevoegde waarde kunnen bieden aan den zorg in uw praktijk.

 

Kunt u schoonmaakster gewoontes tijdens ie verwedden van communicatie wegens nieuwe online zorgtoepassingen succesvol te maken in uw praktijk?

Bekijk dan onze ZorgPromotor abonnementen of neem voeling met onzerzijds op.

Wilt u meer weten overheen online ontwikkelingen te den zorg?

Lees dan zowel onzerzijds ZORGPROMO Magazine ‘Online Zorg & Online Kansen’