Den Onderzoeksraad voordat Veiligheid (OVV) presenteert woensdag ie eerste rapport overheen den werkwijze van den coronacrisis. Hierin is speciaal gekeken zoals den wijze waarop te verpleeghuizen met den keerpunt is omgegaan. Ginds wasgoed veel kritiek op omdat bewoners schier van den buitenwereld werden afgesloten. Zowel heeft den OVV den voorbereidingen op den pandemie, den crisisstructuur plus den crisiscommunicatie van den overheid onder den loep genomen. Ie research is mee op verzoek van ie regering verricht.

Woensdag wordt ie eerste deelrapport gepresenteerd. Den OVV heeft den tijdsperiode maart 2020 totdat september 2020, dus ie start van den pandemie voordat Nederland, onder den loep genomen. “Ie research zoals den coronacrisis is eentje bovenmatig research, omdat ie eerste deelrapport verschijnt terwijl den keerpunt nog voortduurt”, aldus den Onderzoeksraad. Den presentatie van OVV-voorzitter Jeroen Dijsselbloem met den onderzoeksbevindingen wordt rechtstreeks via internet uitgezonden.

Voorbereiding

Te ie research is volgens den OVV onder meer gekeken zoals “den voorbereiding op eentje pandemie, den crisisbeheersing plus den getroffen maatregelen plus den uitfasering van dit maatregelen”. Daarnaast keek den Onderzoeksraad zowel zoals den resultaten van den coronacrisis op den veiligheid van kwetsbare mensen te den samenleving, “bijvoorbeeld onderbrak ie wegvallen van reguliere zorg of maatschappelijke services”. Watten noch wordt meegenomen te ie research zijn medische handelingen plus economische steunmaatregelen.

Tweede deelrapport

Ie tweede deelrapport wordt rond den zomer verwachten, dit richt zichzelf op den tijdsperiode september 2020 totdat juli 2021. “Te dit eindje wordt den werkwijze van ie vaccinatieprogramma vorsen plus trio ingevoerde maatregelen uit dit tijdsperiode: den mondkapjesplicht, den scholensluiting plus den avondklok”, laat den OVV weten. Er komt zowel nog eentje derde research, zoals den tijdsperiode na juli 2021. “Ie doelwit van ie research is wegens lessen te voorttrekken voordat eventuele toekomstige epidemieën.” (ANP)