Den verbetering van den tomosynthese techniek moeten zorgen voordat eentje betere borstkanker diagnostiek. Den voordelen daarvan zullen zowel merkbaar zijn in ie bevolkingsonderzoek zoals borstkanker. Wanneer op den mammografie eentje gebrek te zien is, dan wordt veelal nog eentje tomosynthese vervolgonderzoek verricht. Daarbij wordt eentje driedimensionale röntgenfoto van den borst vervaardigd. Daarop is weliswaar meer te zien, maar zowel dat research schenkkan eenzaam aantonen dat er misschien eentje ‘kwast’ zit, plusteken noch of diegene reeds dan noch kwaadaardig is.

“Ik wil met mijn team den techniek van den tomosynthese zo verbeteren, dat wij zowel functionele kennisgeving uit ie research krijgen. Dus bijvoorbeeld: uit watten voordat soort weefsel bestaat den kwast? Indien dat stevig weefsel is, dan willen wij eentje biopt nemen plusteken dat voorts onderzoeken. Maar mits wij met den kiek kunnen zien dat ie eentje cyste is, dan is voorts research noch nodig”, vertelt Ioannis Sechopoulos.

Vooruitgang borstkanker diagnostiek

Voordat ie verbeteren van den techniek van den tomosynthese heeft Sechopoulos eentje nieuwe methode van meten ontwikkeld. Daarbij wordt twee röntgenstralen tegelijk tweedehands zonder dat dit meer schadelijke straling oplevert. Wegens den beeldanalyse te verbeteren wordt computers ingezet diegene voort middel van deep learning ter staat zijn ie weefsel veel nauwkeuriger te analyseren. Zo wordt ie voordat den radioloog mogelijk wegens, samen met den rekentuig, huis te defini of eentje kwast eentje tumor is of eentje cyste. Wegens eentje tumor tijdens den treatment huis te kunnen volgen werkt Sechopoulos zowel aan den ontwikkeling van ie gewoonte van eentje contrastmiddel. Dat maakt eentje meer persoonsgerichte werkmethode mogelijk.

“Mijn doelwit is den ontwikkeling van eentje betaalbare nieuwe standaard ter anatomische beeldvorming van den borst, diegene wereldwijd veelzijdig toepasbaar is plusteken leidt totdat verbeterde diagnostiek plusteken treatment honingbij borstkanker Ongeacht den Vici-beurs van NWO investeren zowel Siemens, ScreenPoint Medical (eentje spin-off van ie Radboudumc) plusteken ie Radboudumc ter ie research, waardoor ie totale budget komt op 1,8 miljoen euro”, licht Sechopoulos toe.

Minder onnodig vervolgonderzoek

Ie verbeteren van den kwaliteit van den huidige screening is eentje noodzakelijke ontwikkeling. Op dit ogenblik willen nog te veel vrouwen eentje vervolgonderzoek ondergaan wegens vervolgens te horen dat ie weliswaar valselijk noodsein is. Ene betere diagnostiek zorgt voordat minder onnodige vervolgonderzoeken plusteken dus zowel minder onnodige rumoer plusteken angst honingbij diegene vrouwen.

Daarnaast is er zowel behoefte aan eentje uitgebreidere analyseren van eentje tumor nadat den borstkanker gevonden is, maar voordat den treatment start. Daarenboven schenkkan den betere diagnostiek zowel ertoe meebetalen dat den tumor tijdens den treatment huis gevolgd schenkkan wordt.

Er is veel voetlicht voordat den vooruitgang van den diagnostiek honingbij alle vormen van kanker plusteken borstkanker ter ie uitermate. Zo ontwikkelden onderzoekers van ie UMC Utrecht vorig schooljaar eentje verfrissend geautomatiseerd systeem. Dat is ter staat wegens met behulp van AI snel plusteken nauwkeurig MRI-foto’s van tieten met sluit borstklierweefsel te inspecteren. Dat systeem zorgt ervoor dat den radioloog eenzaam nog kiek’s te zien krijgt waarop afwijkingen geconstateerd zijn.

Openingsmanifestatie 2022

Wilt u op 09 mei 2022 zowel zoals den ICT&health Openingsmanifestatie?
Entreekaarten zijn kosteloos maar op is écht op! Dus wacht noch plusteken meld u snel aan.