Vertrek nemen op afstand  

Op den Intensive Care, op corona-afdelingen te ziekenhuizen plusteken zeker zowel te den langdurige zorg, waar patiënt, gezin plusteken zorgverlener mekaar somwijlen reeds lang kennis, druist den methode waarop men nu vertrek van mekaar moeten nemen te tegen ieders willen plusteken gevoelens. ‘Mensen staan helemaal ingepakt aan ie bloemperk. Om eentje mondkapje is eentje uitdrukking noch zichtbaar’, zegt Prof. Dr. Agnes van der Heidegrond, hoogleraar Zorg plusteken Besluitvorming te den Laatste Levensfase te ie Erasmus MC.

‘Wij hebben indicaties dat dat ie vertrek nemen toegevoegd moeilijk maakt. Noch ge voordat naasten, maar zowel voordat zorgverleners.’

Watten den resultaten hiervan zijn voordat betrokkenen weten wij noch. Hoe loeren mensen terug op dit stadium? Hoe beïnvloedt dat hun leven, hun welzijn plusteken gezondheid op langere termijn? Watten zijn den resultaten voordat den samenleving, den volksgezondheid?  

Research zoals den resultaten 

Namens Stichting PALZON wordt gekeken zoals den ervaringen van nabestaanden én zorgverleners van patiënten diegene tijdens dit laagconjunctuur zijn overleden. Ie research vindt positie te samenwerkingsverband met ie Erasmus MC, Mokum UMC, Utrecht UMC plusteken Hogeschool Rotterdam. Dit research staat onder leiding van prof. dr. Van Der Heidegrond.

Wegens te kunnen vatten watten vertrek nemen op afstand betekent, is ie bepalend na te gaan hoe mensen dit situatie geoefend plusteken watten ie met zij doet. Den onderzoekers verzamelen daarom ervaringen van nabestaanden plusteken zowel ervaringen van zorgverleners (zoals artsen, verpleegkundigen plusteken verzorgenden, psychologen plusteken vrijwilligers) diegene betrokken waren erop den zorg te den laatste levensfase. Uiteindelijk willen onderzoekers huis weten hoe wij mensen kunnen promoten erop latere problemen.  

Oproep: fragment uw ervaringen

Wegens eentje zo volledig mogelijk beeld te krijgen rondom den resultaten van ie vertrek nemen op afstand hebben wij uw werkster nodig. Wij uitvoeren eentje oproep aan u wegens uw ervaring met den onderzoekers te porties via eentje korte vragenlijst. Medewerkers diegene vanaf 1 maart 2020 betrokken zijn geweest erop ie overlijden van eentje patiënt of zelf eentje gezinslid hebben verloren kunnen den vragenlijst invulling. 
Den patiënt hoeft noch aan COVID-19 te zijn overleden.

Bent u eentje naaste van iemand diegene overleden is?

Vul vragenlijst naasten in

Bent u eentje zorgverlener?

Vul vragenlijst zorgverleners in