Ie medicijngebruik van reumapatiënten wordt, wanneer ie ziekteproces onder controle gebracht is, normaliter afgebouwd. Daarbij ligt welnu immer ie ramp van eentje opvlamming van den klachten op den loer, waarna ie medicijngebruik weer opgeschroefd moeten wordt. Wanneer ie mogelijk zullen wordt wegens zo’n opvlamming met behulp van eentje AI-model te wichelen, plusteken ie opheffen van ie medicijngebruik daarop voltooid te stemmen, dan is dat natuurlijk ja televisiejournaal voordat reumapatiënten. Op dit ogenblik is ie nog bovenmatig moeilijk wegens eentje opvlamming te wichelen. Daardoor zijn zowel artsen indien patiënten vaak terughoudend met ie opheffen van medicatie.

AI-model van ie UMC Utrecht

Den ontwikkeling van eentje AI-model ie risico op eentje opvlamming te verminderen is verricht voort eentje multidisciplinair team te ie UMC Utrecht. Ie ontwikkelde computermodel maakt gewoonte van digitaal beschikbare gegevens van den patiënt. Denken daarbij aan eerdere bloeduitslagen, ie medicatiegebruik plusteken ziekteactiviteit. “Onzerzijds computermodel voorspelt of ie mogelijk is wegens den biological verantwoorden voltooid te opbouwen, zonder dat er eentje opvlamming van den ziekte optreedt”, vertelt Marianne Messelink, arts-onderzoeker via den ministerie Reumatologie plusteken Klinische Immunologie.

Messeling doet zowel promotieonderzoek zoals den afwerking van biologicals. “Wij willen met steunpilaar van eentje toelage van ZonMw, uittesten of ie gewoonte van ie ontwikkelde computermodel te den klinische praktijk ie tal opvlammingen tijdens ie opheffen van biologicals werkelijk vermag verminderen. Daarom hebben wij samen met den Sint Maartenskliniek te Nijmegen den PATIO studie opgezet”, aldus den arts-onderzoeker.

AI-model voordat afwerking reuma medicatie

PATIO research

Tijdens dit studie, waarbij PATIO staat voordat Prediction Aided Tapering Te RA patients treated with biOlogicals, wordt 60 RA-patiënten lopend 18 maanden gevolgd. Elke drietal maanden wordt bloed geprikt, gevolgd voort eentje visite aan den polikliniek reumatologie. Dan wordt gekeken of den biological voorts vermag wordt afgebouwd. Den deelnemers aan ie research zijn verdeeld te twee groepen.

Onder den tweede menigte wordt ongeacht den conventionele trant zowel ie ontwikkelde AI-model ingezet. Wanneer ie prototype voorspelt dat er eentje hooggelegen risico is op eentje opvlamming, dan wordt er noch voorts afgebouwd. Den resultaten van den studie wordt verwachten te 2024. Dan moeten verstaanbaar wordt of ie voorspellende prototype toegevoegde waarde heeft. Ofwel, of er te den menigte waarbij ie prototype worden tweedehands minder opvlammingen optraden.

Openingsmanifestatie 2022

Wilt u op 09 mei 2022 zowel zoals den ICT&health Openingsmanifestatie?
Entreekaarten zijn kosteloos maar op is écht op! Dus wacht noch plusteken meld u snel aan.