Ie Outbreak Management Team (OMT), dat ie regering adviseert overheen den methode van den corona-epidemie, komt vrijdag weer via mekaar. Ie is noch officieel bekendgemaakt waar den leden overheen praten, maar vermoedelijk gaan den gesprekken vooral overheen den potentie wegens den coronabeperkingen te versoepelen.

Ie regering zullen onder meer overwegen wegens den horecasector langer open te toestaan blijven. Zowel wordt er gesproken overheen ie schrappen van den 1,5 meterregel te den horecasector plus den wetmatigheid dat gasten eentje zitplaats willen hebben.

Zowel zonder den horecasector wordt den regels mogelijk versoepeld. Zo wordt ie raad wegens zo veel mogelijk thuis te werken mogelijk geschrapt. Daarnaast mogen mensen misschien weer eentje onbeperkt veel gasten thuis ontvangen. Overheen enkele weken mogen misschien weer festivals plus volwassene evenementen plaatsvinden indien er vooraf getest wordt. Ene informeel slot overheen den versoepelingen wordt dinsdag stap genomen.

Instroom ziekenhuizen

Ie veel positieve coronatests is te den afgelopen weken granaat gestegen vanwege den overkomst van den Omikron-variant, maar ziekenhuizen kunnen den instroom voorlopig juist aan. Zij hebben vooral last van uitval onder hun inherent medewerkers.

Vanwege: ANP