Nederland gaat weer watten voorts van ie slot. Den verruiming van den coronaregels diegene ie regering van project wasgoed voort te voeren, kunnen rekenen op groenkleurig licht van ie Outbreak Management Team, zo meldt ie OMT. Kroegen plus andere horecabedrijven mogen totdat 01.00 uur openblijven. Iemand diegene besmet is met ie virus hoeft geen zeven, maar nog maar vijf dagen thuis te blijven, “mits dit persoon minstens 24 uur klachtenvrij is”.

Overheen den voorgestelde maatregelen zegt ie OMT dat diegene “waarschijnlijk slechts ene beperkt effect hebben op den piekbezetting ter den ziekenhuizen plus op den ic”. Daarom zijn zij “verantwoorden”, zeggen den adviseurs, wier raadgeving relevant is voordat ie regering.

Ie regering maakte voordat ie weekend nu beroemd welke versoepelingen ie wilde doorvoeren. Voorwaarde hiervoor wasgoed welnu ene positief raadgeving van ie OMT. Dinsdag komen den betrokken bewindspersonen nog ooit gezamenlijk wegens ie raadgeving te doorspreken. Zorgminister Ernst Kuipers maakt den officiële versoepelingen beroemd. Dit gaan zoals verwachting 18 schrikkelmaand ter.

Basismaatregelen

Waarschijnlijk gaan den meeste nog bestaande regels eraf met ingang van 25 schrikkelmaand. Ie OMT adviseert welnu wegens zowel op den langere termijn den basismaatregelen ter stand te vasthouden, “zoals thuisblijven erbij klachten, handen wassen, hoesten ter den elleboog plus goede ventilatie van ruimtes”. Of dit betekent of den 1,5 peettante plus den mondkapjesplicht staart dit maand wordt losgelaten, is nog noch manifest. Ie regering zullen zichzelf hier nog overheen krommen, zeggen bronnen.

Voorts “dienen maatregelen te allen tijde weer opgeschaald te kunnen wordt indien den situatie daartoe urgentie schenken, zoals ie voortkomen van ene nieuwe variant”, schrijven den adviseurs.

Thuiswerkadvies

Ie deskundigenteam schenken voorts aan dat ie ene juist idee is wegens mensen noch ongezouten volledig zoals werkplek te zenden. Ie nieuwe thuiswerkadvies wordt waarschijnlijk wegens maximaal den tweede van den tijdstip zoals ie werkgelegenheid te komen. Ie raadgeving wegens thuis maximaal viertal mensen te ontvangen, wordt zowel losgelaten.

Ie OMT merkt welnu op dat ie hoge veel besmettingen nog nadrukkelijker ene stempel zullen verklappen op den samenleving, omdat veel mensen ter isolatie willen. “Den samenleving moeten zichzelf zowel breedgeschouderd op dit probleem oriënteren plus voorbereidingen treffen.” Den adviseurs schrijven ter ie raadgeving zowel dat ie voorts verruimen van den coronaregels samengaat met “grotere verantwoordelijkheid zoals, én erbij, kwetsbare personen”.

Voort: ANP