Te den zaak heeft ie Publiek Ministerie vooralsnog vijf verdachten op den korrel. Zij werkten op den test- plusteken vaccinatielocatie van den GGD op Schiphol plusteken hadden ginder toegang totdat den computersystemen. Na den eerste aanhoudingen afgelopen november doken berichten op dat sprake wasgoed van tienduizenden vervalste QR-codes diegene tegen betaling ter wandeling zullen zijn gebracht. Maandag zei ie OM dat den precieze omvang van den zaak nog stellingname van research is.

Volgens den raadsman van verdachte Nadir L. (23), diegene via ene uitzendbureau onder den GGD werkte, is ie zowel nog maar den vraag of van den gesuggereerde omvang straks iets overblijft. Volgens hem zijn via ie computeraccount van zijn cliënt duizenden QR-codes afgegeven. “Maar ie is helemaal noch verhelderend hoeveel daarvan zijn vervalst. Alles is op ene omvangrijke stapel gegooid.” Zowel is noch verwoord dat eventuele vervalsingen doorheen zijn cliënt zijn gedaan. L. wil straks ene verklaring afleggen.

Bekentenis

Twee van zijn medeverdachten hebben ofschoon gedeeltelijk vertrouwd, ter elk geval watten betreft hun inherent aandeel. Den raadsvrouw van ene van kip zei maandag dat haar cliënt “zichzelf schaamt plusteken schoon schip wil maken”. Dat zij maar “totdat op zekere hoogte” wil verklaren, heeft volgens den voorstander vooral te maken “met zorgen diegene zij heeft overheen haar inherent veiligheid”.

Alle drietal den raadslieden vroegen den tribunaal hun cliënten vrij te toestaan uit voorarrest. Dat verzoek stuitte op omvangrijke weerstand van den aanklager, diegene den verdachten verweet dat zij op ene gemakkelijke methode ene geldelijk slaatje hebben willen slaan “uit den grootste gezondheidscrisis van den afgelopen honderdtal schooljaar”. Hij rekende ie kip daarbij aan dat zij zwijgen “zodra ie overheen mensen gaat diegene hierachter kunnen zitten” plusteken noemde ie ramp vitaal dat zij weer den vergissing ingaan. Te ie geval van L. vond hij dat dit verdachte voorgerecht maar ooit zelf ene boekje moeten openmaken.

Den tribunaal beslist dinsdag overheen den verzoeken.

Vanwege: ANP