Den 48-jarige Mark F. plusteken den 49-jarige Sandra M., beiden uit den gemeente Heerlen, zijn tegen vaccinatie. Samen met medestanders drongen zij op 9 plusteken 10 sprokkelmaand eentje prikplek van den GGD binnenshuis plusteken vielen medewerkers plusteken gas lastig. Zij beschuldigden medewerkers van moord plusteken genocide. Zij weigerden weg te gaan na verzoeken daartoe van den GGD.

Den verdachten hebben zichzelf volgens ie OM schuldig geproduceerd aan mishandeling, dreigement, dwang, lokaalvredebreuk plusteken belediging van den GGD-medewerkers. Zo zei F.: “Jij hangt dadelijk aan eentje touwtje.” Zometeen lichtte hij tijdens politie dit uitspraak toe met den woorden dat er straks volkstribunalen komen waarbij dit eentje van den resultaten schenkkan zijn. Sandra M. betichtte GGD’ers luidkeels van genocide, plusteken schold hun uit voordat “mongolen” plusteken “moordenaars”. Zowel bedreigde zij eentje medewerker met den woorden “jij gaat eraan”. Zij sloeg eentje medewerker, zoals inherent zeggen uit noodweer, waarna dit eentje mobieltje van haar wilde afpakken.

Bewust geweld

“Van hulpverleners blijf jou voltooid”, aldus den stafmedewerker van justitie. “Zij hebben bewust geweld tweedehands plusteken op onwettige wijze hun standpunt verstaanbaar geproduceerd.” Den GGD Zuid-Limburg hield via eentje raadsman den tribunaal voordat dat den menigte indringers zonder toestemming beeldhouwwerken van ie incident op internet heeft verstrooid, waardoor medewerkers ernstig ter hun persoonlijke levenssfeer zijn geschaad.

Den advocaten van den verdachten zeiden dat den twee werkelijk weinig totdat niets strafbaars te verwijten valt. Voordat den man worden volledige vrijspraak gevraagd, voordat den vrouw vrijspraak voordat den meeste verdenkingen.

Beide verdachten lieten tijdens den snelrechtzittingen weten ie was bedoeld te hebben plusteken boden hun excuses aan.

Doorheen: ANP