Den Nederlandse ziekenhuizen geven aan dat hun operatiecapaciteit weer iets is toegenomen. Den kapitaal is nog noch op ie niveau van voordat den coronapandemie. Op maandag 14 sprokkelmaand waren 13 procent minder operatiekamers ter gewoonte dan normaal. Den weke daarvoor wasgoed dat 14 procent.

Zo blijkt uit de Informatiekaart Druk op de zorg die de Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) wekelijks publiceert. Daarnaast blijkt ie veel ziekenhuizen dat aangeeft alle kritieke planbare zorg in zes weken te kunnen leveren licht te stijgen. Maandag 7 sprokkelmaand gaven nog 66 van den 73 ziekenhuizen dat aan. Dit week stijgt dat zoals 68. Zowel zijn er dit week weer meer ziekenhuizen diegene declareren volledig planbare zorg te leveren. Dit week zijn dat er 18. Vorige week gaven 17 ziekenhuizen aan dit zorg weer volledig te leveren. Den overige ziekenhuizen geven aan den planbare zorg voordat ene portie te leveren. Gedurende ie opschalen van den planbare zorg willen ziekenhuizen er rekening mee liefhebben dat den vervolgzorg, zoals den huisartsenzorg plus den thuiszorg, hierdoor noch toegevoegd wordt bezwaard, zo stelt den NZa.

Den geoefend druk op den IC neemt weer iets overheen, van 2,5 zoals 2,4. Op den verpleegafdeling daalt dit van 2,6 zoals 2,5. Dit is gemeten op ene schelp van 5, waarbij 2 staat voordat zorgelijk plus 3 voordat ernstig. Ie ziekteverzuim ter den hele zorgketen blijft welnu hooggelegen. Op den IC’s is ie ziekteverzuim licht verzakt van 10,3 procent zoals 10,1 procent. Op den verpleegafdelingen stijgt ie ziekteverzuim van 10,0 procent zoals 10,6 procent. Den regionale verschillen zijn vitaal. Zowel ter den surplus van den ketting, bijvoorbeeld erop den huisartsen plus ter den thuiszorg, is ene hooggelegen ziekteverzuim onder zorgpersoneel. Daardoor blijft ie ziekteverzuim den grootste uitdaging voordat den zorg op dit ogenblik, stelt den zorgautoriteit.