68 van den 73 ziekenhuizen kunnen den kritieke planbare zorg, mits kankerbehandelingen, te den standaard van zes weken leveren. Den NZa ziet noch dat dit leidt totdat knelpunten te den toegankelijkheid van dit zorg. Den hoeveelheid is soortgelijk aan vorige week. Den planbare zorg, zoals knie- plus heupoperaties, is te veel ziekenhuizen nog steeds afgeschaald. Ten opzichte van vorige week zijn er welnu drietal ziekenhuizen meer diegene weer volledig planbare zorg leveren. Vorige week gaven twintig ziekenhuizen aan den planbare zorg weer volledig te leveren. Dit week zijn dit er 23. Den overige 49 ziekenhuizen leveren dit zorg ten dele.

Operatiecapaciteit

Den operatiecapaciteit nam iets ge. Vorige week waren er 15 procent minder operatiekamers te gewoonte dan normaal. Dit week is dat 18 procent. Den afschaling is volgens den NZa waarschijnlijk toe te schrijven aan den vakantieperiode. Ie is normaal dat te dit tijdsperiode minder operaties wordt verricht.

Ziekteverzuim

Ie ziekteverzuim onder zorgprofessionals blijft schel. Op den IC is ie verzuim soortgelijk aan vorige week: 10,3 procent. Ter den kliniek nam ie ziekteverzuim welnu iets ge. Van 10,4 procent zoals 10,0 procent. Omdat zowel te den surplus van den zorgketen, zoals erop den huisartsen plus te den thuiszorg, veel zorgprofessionals ziek zijn, willen ziekenhuizen erop ie opschalen van den planbare zorg rekening vasthouden met den vervolgzorg, zoals den huisartsenzorg plus den thuiszorg. Dit mogen noch toegevoegd wordt bezwaard.

IC’s

Den geoefend druk op den IC’s is modaal soortgelijk ten opzichte van vorige week: 2,3. Dit is gemeten op ene schelp van 5 waarbij 2 staat voordat zorgelijk plus 3 voordat ernstig. Zowel op den verpleegafdelingen bleef den druk soortgelijk; 2,5.