Den bijwerkingen van targeted therapy kunnen onstuimig zijn. Welke verpleger classificaties spelen daarbij?

Mevrouw Bundel wordt behandeld met panitumumab (Vectibix®) wegens eentje colorectaal kankergezwel. Zij is met haar kleindochter onderweg plus verzucht dat zij ertegenop ziet. Den vorige keer had zij hevig veel last van bijwerkingen: onpasselijkheid, diarree plus extreme vermoeidheid. ‘Ik kwam mijn leger noch meer uit plus kon niks meer tenuitvoerleggen voordat mijn gezin’, verzucht zij.

Zwaar geoefend bijwerkingen komen veel voordat gedurende targeted therapy. Wegens te voorkomen dat den dosering moeten wordt aanpassen, kun jij indien verpleger jij zorgplan hierop wegstemmen. Verpleger Iris bespreekt met mevrouw Bundel hoe den bijwerkingen haar dagelijks leven beïnvloeden, plus welke verwachtingen zij heeft voordat den tweede serie injecties. Uiteindelijk stelt Iris voordat wegens voordat eentje korte tijdsperiode steunpilaar te organiseren van iemand uit haar sociale netwerk. Zij onderbouwt dit met den volgende verpleger classificaties, diegene zij opneemt ter eentje zorgplan ter den Nanda Nic Noc tool:

Diagnose
Ineffectief zelfmanagement t.g.v. medicatiebijwerkingen

Zorgresultaat
Sociale steunpilaar

Interventies
Geslacht: mobilisering
Mantelzorgbevordering

Verpleger diagnoses, zorgresultaten plus interventies zijn eenvoudig digitaal te raadplegen in de Nanda NIC NOC-tool. Lees zowel ‘Indiceren gaat noch wegens zorgtaken toewijzen’ plus andere interessante wetsartikelen overheen verpleger classificaties.