Ie regering bespreekt nu eentje tal versoepelingen van den coronamaatregelen. Op ie lijstje staan onder meer langere openingstijden voordat den horecasector plusteken ie vervallen van den 1,5 meterregel ter cafés plusteken restaurants.

Versoepelingen maken ie risico groter op eentje stijging van ie tal besmettingen plusteken ie tal patiënten met corona ter den ziekenhuizen plusteken bijvoorbeeld zowel ter den wijkzorg. Weliswaar denkt NU’91 dat ie regering verwachten dat den top nabij is. Den beroepsorganisatie vertrouwt erop dat is berekend dat ie tal coronabesmettingen onderbrak den versoepelingen noch zulk zullen oplopen dat den zorg nog voorts ter problemen komt.

Druk blijft hooggelegen

Den druk ter den zorg blijft, versoepelingen of noch, toch nog lang hooggelegen, legt den woordvoerder uit. Vanwege den pandemie hebben den problemen ter den sector zichzelf den afgelopen twee schooljaar opgestapeld. Er zijn zorgmedewerkers diegene zelf corona kregen plusteken daardoor nog steeds thuiszitten, maar zowel zijn er mensen opgebrand onderbrak den hoge werkdruk.

Daarnaast zit eentje onderdeel van ie personeel ter den ziekenhuizen plusteken zowel ter den verpleeg- plusteken wijkzorg nu thuis onderbrak eentje infectie of eentje quarantaineverplichting. Vanwege nu diegene uitval wordt den druk voordat ie achtergebleven personeel weer hoger, aldus NU’91. (ANP)