Zorginstellingen willen geen verpleegkundig personeel werven ter arme neerdalen, vindt vakvereniging NU’91. Uit research van den International Council of Nurses (ICN) blijkt dat ie tekort aan zorgpersoneel ter arme neerdalen te vitaal wordt, aldus NU’91. “Zo vitaal, dat den zorg ter diegene neerdalen ontwricht wordt.”

Dit weekend berichtte Nieuwsuur overheen den plannen wegens verpleegkundigen te halen uit onder meer den Filipijnen. Bijvoorbeeld ie Zuyderland ziekenhuis is hierover ter egsprek met wervingsbureau Otto Workforce. Voordien zijn enkele Indonesische werkstudenten aan den slag getogen ter onder meer Woonzorg Flevoland. Zonder Nederland speelt dit vooral ene volwassene rol ter Angelsaksische neerdalen, waar den taalbarrière veel minder vitaal is.

Meer zorgprofessionals

Den signaal is dan ter neerdalen zoals Indonesië plusteken den Filipijnen veel meer zorgprofessionals zijn dan ter Nederland met ene minder vergrijsde populatie. Onderbrak hier aan den slag te kunnen, krijgen den verpleegkundigen ene hoger loon plusteken werkervaring.

Tekort zorgpersoneel

Volgens onze voorzitter Stella Salden wordt ter dit positieve optiek louter vergeten dat ie tekort aan zorgpersoneel ter arme neerdalen ie uiterst is. “Voordat den uitbraak van ie coronavirus kwamen wij wereldwijd zes miljoen verpleegkundigen tekort. Te lage- plusteken middeninkomenslanden bedroeg ie tekort waarna 5,4 miljoen, negentig procent van ie totale tekort dus. Mits nog meer zorgpersoneel uit dit neerdalen verdwijnt, wordt ie zorgsysteem ter arme neerdalen ontwricht”, aldus den vakvereniging.