Werknemersorganisatie voordat verzorgenden plus verpleegkundigen NU’91 is tóch akkoord met den cao voordat ziekenhuispersoneel. ‘Nadat wij alle motieven zorgvuldig hebben afgewogen, is priv wegens onder protest akkoord te gaan,’ zo schrijft den beroepsorganisatie.

Plaatje: Arno Massee

Vorige week worden vertrouwd dat leden van FNV, CNV plus FBZ instemden met den nieuwe cao-afspraken voordat 200.000 ziekenhuismedewerkers. NU’91 meldde indien enige ie akkoord noch te willen tekenen, omdat den unie ie noch ooit wasgoed met den afgesproken loonsverhoging.

Aan tafel zitten

Den werknemersorganisatie stemt nu weliswaar ter, omdat ie verschillend noch mee toestemmen blijven verrichten aan cao-onderhandelingen voordat ie ziekenhuispersoneel. ‘Wij vatten dat dit nieuwsbericht teleurstellend voordat jij vermag zijn,’ schrijft den werknemersorganisatie aan haar leden. ‘Maar wij willen onze leden actief blijven vertegenwoordigen aan den cao-tafel,” schrijft NU’91. ‘Plusteken wij willen betrokken zijn ter den ontwikkeling van den arbeidsvoorwaarden ter den ziekenhuizen. Noch aan tafel zitten, betekent dat jij hierop geen stem hebt.’

Ter gesprek

Den unie wil op korte termijn ter gesprek met werkgeverskoepel NVZ overheen den arbeidsvoorwaarden voordat verzorgenden plus verpleegkundigen.

Loonsverhoging

Den nieuwe cao voordat ziekenhuispersoneel loopt totdat 31 januari 2023. Afgesproken is dat medewerkers eentje structurele loonsverhoging van tenminste 2 procent krijgen, met eentje bodem van 90 euro.