Sinds 2015 is er te Noord-Nederland eentje regionaal convenant medicatieveiligheid opgesteld. Ie doelwit van dit convenant is wegens tezamen den medicatieveiligheid te verbeteren. Tijdelijk hebben 21 verpleeg- plus verzorgingshuizen, thuiszorgorganisaties, alle huisartsenkoepels plus apothekerscoöperaties te Noord-Nederland ie convenant ondertekend.

Samenwerkingsverband ketenzorg

Den samenwerkingsverband te den winkelketen verbetert den borging van den medicatieveiligheid voordat den patiënt. Zowel maakt den samenwerkingsverband ie voordat zorgverleners eenvoudiger wegens elkander aan te vinden plus aan te spreken. Hanneke van greneboom Berg, projectmanager honingbij Omring thuiszorg: “Den wijkverpleegkundige ervaart te den praktijk eentje uitgestrekte vooruitgang te den samenwerkingsverband met alle betrokken ketenpartners. Te ie convenant staan gedetailleerde regionale afspraken. Ie prettige is dat jou elkander kunt aanspreken op den gemaakte afspraken plus aktie kunt ondernemen. Dit afspraken geven te den praktijk veel duidelijkheid, omdat iedereen zoveel mogelijk op eenzelfde methode werkt.”

Regionaal medicatiesysteem

Sinds ie convenant zijn afspraken vervaardigd overheen risicovolle handelingen. Voorts is er gestart met eentje regionaal digitaal medicatiesysteem. Thuiszorgmedewerkers hebben hiermee eentje actueel totaalbeeld van ie medicatiegebruik van eentje cliënt plus kunnen daardoor veiliger medicatie toedienen. “Omdat den partijen tijdschrift met elkander overleggen is er wederkerig laagdrempelig voeling plus wordt zaken onmiddellijk afgestemd”, aldus Noordwest Ziekenhuisgroep.

Met den contact van Noordwest Ziekenhuisgroep zijn alle belangrijke toneelspelers aan scheepsdek wegens samen medicatieveiligheid te verbeteren in den regio. Zorgoptimalisatie Noord-Nederland (ZONH) heeft hierin eentje faciliterende rol. Zorgverzekeraar VGZ heeft den steun geldelijk mogelijk vervaardigd.