Borstkanker schenkkan steeds vaker met welslagen behandeld wordt plus den diagnostische plus behandelmethoden wordt nog immermeer verbeterd. Zo schenkkan ene opzienbarend geautomatiseerd systeem van ie UMC Utrecht met behulp van AI, snel plus nauwkeurig MRI-foto’s van tieten met sluit borstklierweefsel te inspecteren. Ie systeem zorgt ervoor dat den radioloog enkel nog plaatje’s te zien krijgt waarop afwijkingen geconstateerd zijn. Zowel wordt er gewerkt aan thuistesten diegene borstkanker ter ene vroeger stadium kunnen ontdekken.

Langdurig klachten

Den impact van borstkanker blijft echter vitaal, zowel na ene succesvolle treatment. Ie research van het Nivel plus IKNL omvatten klachten totdat 14 klas na ene treatment voordat borstkanker. Vrouwen diegene borstkanker hebben of gehad hebben, opzoeken den huisarts vaker dan vrouwen zonder borstkanker. Zij hebben zeer uiteenlopende klachten diegene verschillen vanaf leeftijdsgroep plus soort treatment. Weliswaar is er welnu ene uitgestrekte gemene gever te zien: bovengemiddeld vaak komen klachten voordat indien hoesten, infecties, vermoeidheid, slaapproblemen, osteoporose plus lymfoedeem.

Den tool ALERT! moeten patiënten plus zorgverleners ondersteunen ter ie krijgen van inzicht ter den klachten. ALERT! biedt op dit ogenblik handvatten wegens ter te schatten of er sprake is van late gevolgen diegene zijn verwant aan den treatment van borstkanker. Met den uitkomsten van den tool schenkkan ene gerichter nazorgtraject met den patiënt wordt ingezet. Ie is den stapel dat zo den zorg voordat den patiënt zou verbeteren.

Bundelen databases

Voordat den ontwikkeling van den tool is gewoonte vervaardigd van gegevens uit den Primary Secondary Cancer Care Registry (PSCCR). Dit register omvatten unieke gegevens van patiënten diegene voordat kanker zijn behandeld, doorheen gegevens van verschillende onderliggende bronnen te samenkoppelen: den gegevens van den Nederlandse Kanker Registratie (NKR) overheen den tumor plus primaire treatment met diegene van Nivel Zorgregistraties overheen den zorgvragen waarmee dit patiënten te hun huisarts komen Dit trant van datakoppeling schenkkan volgens den initiatiefnemers achter ALERT! ter den toekomst zowel wordt ingezet voordat anderen soorten van kanker.

Ie Primary-Secondary Cancer Care Registry (PSCCR) plus den tool ALERT! zijn ontwikkeld ter ene samenwerkingsverband tussen ie Nivel plus IKNL. Voordat ie toenemen van den PSCCR plus den awareness tool heeft onderzoeksfinancierder ZonMw toelage verstrekt, vanuit ie programma ‘Juist Gewoonte Geneesmiddelen’.

Openingsmanifestatie 2022

Wilt u op 09 mei 2022 zowel zoals den ICT&health Openingsmanifestatie?
Entreekaarten zijn kosteloos maar op is écht op! Dus wacht noch plus meld u snel aan.