Voelen jouw cliënten zich gehoord? Kunnen ze zoveel mogelijk hun eigen keuzes maken en zelf beslissingen nemen over hun zorg en ondersteuning? Worden ze daar voldoende bij geholpen? Tijdens het proces van samen beslissen delen professionals, mensen met dementie en hun naasten kennis, waarden en voorkeuren. Samen verkennen zij wat de verschillende mogelijkheden betekenen voor de cliënt in deze situatie. En samen beslissen zij wat op dat moment de beste keuzes zijn voor zorg en ondersteuning. Zo voelen mensen met dementie en hun naasten zich beter gehoord.

Download de ‘Toolbox Samen beslissen met mensen met dementie en hun naasten’ (pdf)

Materialen en tips

De ‘toolbox Samen beslissen met mensen met dementie en hun naasten’ biedt handvatten om het proces van samen beslissen toe te passen in het dagelijks werk.  De toolbox bevat materialen en tips: 

  • gespreksmodellen die je helpen het gesprek te voeren
  • tips en materialen om te communiceren met mensen met dementie en hun naasten
  • hulpmiddelen voor professionele samenwerking bij samen beslissen
  • kennisclips: video’s met toelichting op samen beslissen en inspiratieflitsen om zelf aan de slag te gaan

Bekijk ook de handreiking Samen beslissen in tijden van corona op dementiezorgvoorelkaar.