Den stichting genaamd Artsenhulp: medicamenten voordat Oekraïne krijgt ongeacht medicijnen zowel gelddonaties in. Ermee willen den initiatiefnemers pakketten met medicijnen kopen erbij IDA Foundation. Zo willen zij ervoor zorgen dat alle soorten medicijnen vacant zijn. Den bedoeling is dat elke week eentje nieuwe lading medicijnen zoals Oekraïne gaat.

Medicijnen

Ter Polen wordt den medicijnen overgeheveld zoals eentje automaat met eentje Oekraïens merkteken. Daarvandaan wordt den ladingen zoals Lviv gebracht. “Hoewel vermag ie zijn dat dit plannen veranderen. Ingevolge den oorlog lijkt er elke dag weer iets verschillend te zijn”, vertelt medeoprichter Tamara Rybak. Zij is zowel eentje van den artsen diegene zijn aangesloten erbij den stichting.

Kiev

Rybak is zelf geschapen te Kiev. Daarheen heeft zij zowel medicijnen gestudeerd, voordat zij te 2002 zoals Nederland verhuisde plus eentje vervolgopleiding deed. Tussentijds werkt zij mits medicus voordat mensen met eentje verstandelijke handicap erbij den zorggroep ’s Heeren Loo te Noordwijk. “Mijn contacten te Kiev toestaan mij weten dat zij spoedeisend medicijnen nodig hebben. Diegene oproep vermag ik noch ongehoord toestaan”, vertelt Rybak. “Zowel mits medicus moeten ik diegene mensen onvervalst promoten.”

Rybak

Den huisgezin van Rybak zit nog te Oekraïne. Haar zuster is met haar gezin vanuit Kiev ontvlucht zoals Lviv. Daarheen blijft zij voorlopig, zodat zij mensen te Oekraïne vermag promoten. Haar man is opgeroepen om ie Oekraïense leger. Rybak vermag op dit uur geen voeling krijgen met haar ouders, diegene te den buurt van Kiev woon. “Ik maak mij volwassene zorgen”, raadsbesluit Rybak haar vertelsel. (ANP)