Branchevereniging Zelfstandige Klinieken Nederland (ZKN) plus vakcentrale AVV hebben gisteren den nieuwe cao ZKN ondertekend. Den ruwweg 7000 medewerkers van zelfstandige klinieken krijgen er vanaf 1 sprokkelmaand 2,75 procent tijdens plus volgend klas sprokkelmaand nog ooit 2,75 procent.

Dat heeft ZKN bekendgemaakt. Den cao loopt twee kalenderjaren (2022 plus 2023). Hierin zijn zowel afspraken geproduceerd overheen gedeeltelijk doorbetaald aanvullend geboorteverlof plus ene vitaliteitsregeling voordat oudere medewerkers. ZKN plus AVV stellen dat dit verbeteringen “rechtspraak uitrichten aan den inzet plus ie bij van den medewerkers plus ie bij van den zelfstandige klinieken”.

Negen maanden

Den cao-gesprekken begonnen ter mei vorig klas plus den werkelijke onderhandelingen liepen vanaf oktober. Voorzitter Martin Pikaart van den AVV: “Ondanks den somwijlen lastige situatie ter den landelijke zorg zijn wij erin succesvol totdat ene smaakvol cao-akkoord te komen. Ie traject ernaartoe bevatte stevige onderhandelingen, maar steeds ter ene constructieve sfeer.” Van den leden stemde 84 procent voordat ie cao-akkoord.