Aan den zoom van den groene wijk Bornholm, op ie terrein van ie gelijknamige verpleegtehuis van Amstelring, vormt Holmkwartier. Ene veelkleurig verrassend stukje Bornholm, waar welp plus oud zichzelf thuis voelt. Er is oog voordat den willen plus behoeften van bewoners plus voordat verbinding met den wijk. Met ie sluiten van ene anterieure overeenkomst hebben Amstelring plus den gemeente Haarlemmermeer den realisatie van Holmkwartier te Hoofddorp weer ene stap naderbij gebracht. Dat meldt ANP Expert Support.  

Ter den overeenkomst zijn afspraken vastgelegd overheen onder meer ie veel woningen. Holmkwartier zou gaan is uit maximaal 260 zorgeenheden, 225 woningen plus enkele maatschappelijke voorzieningen diegene meehelpen aan ie realiseren van ene inclusieve buurt. Den verwachting is dat den twee nieuwe zorggebouwen te 2024 klaar zijn, zodat ie verouderde woonzorgcentrum Bornholm & Eijkenhove weggebroken schenkkan wordt. Daarna zullen den woningen gebouwd wordt. Wegens den realisatie van Holmkwartier mogelijk te maken, is ene verrassend bestemmingsplan nodig. Dit ligt start juni ter inzage voordat omwonenden plus betrokkenen.

Amstelring

Jeroen Lambriks (Raad van Bestuur Amstelring): “Wij zijn intact vrolijk met dit nieuwbouwplan dat veel meer is dan den broodnodige verpleeghuiszorg. Amstelring wil zorg, steun, begeleiding plus service blijven leveren aan den Hoofddorpers. Plusteken wij willen dat ouderen voorgoed portie uitmaken van den samenleving. Dat kunnen wij mogelijk maken te ene inclusieve wijk, waar generaties nuchter met elkander samenwonend plus zoals elkander terugkijken. Ie nieuwe Holmkwartier schenkkan straks zowel ene kerks werkplek zijn voordat iedereen. Wij denken dan zowel aan mensen met ene nadeel op den arbeidsmarkt.”

Wethouder Sidali (gemeente Haarlemmermeer): “Holmkwartier wordt ontwikkeld zoals den gemeente ie graag ziet. Ene diverse plus inclusieve wijk waar zorg voordat elkander ene belangrijke pijler is. Woningen voordat welp plus oud waarbij den opzet van den wijk zorgt voordat verbinding.”

Haarlemmermeer

Wethouder Nobel (gemeente Haarlemmermeer): “Den wijk Bornholm wasgoed nuchter toe aan ene twee nieuwe impulsen. Ie Holmkwartier is hier ene juist voorbeeld van. Ik ben natuurlijk vooral vrolijk met den woningen diegene erop komen. Maar ie unieke is dat zorg plus woon hier intact juist tijdens elkander schreden.”

Voort: Nationale Zorggids