Overgewicht plusteken obesitas kosten Nederland ter totaal wijd 79 miljard euro vanaf schooljaar, schrijven wetenschappers op poot van verfrissend research. Vanaf volwassene gaat ie jaarlijkse wegens zo’n 11.500 euro vanaf schooljaar. Den wetenschappers benadrukken dat ie den eerste keer is dat ie bedrag is berekend plusteken noch is geschat.

De studie is begeleid voort den universiteit van Maastricht plusteken ie Partnerschap Overgewicht Nederland.

Den onderzoekers keken gedurende 97 patiënten zoals alle kosten diegene samenhingen met overgewicht plusteken obesitas. Den kosten varieerden van ene verblijf ter ie ziekenhuis, den kosten van den diëtist plusteken den chirurgische ingreep totdat den vervoerskosten zoals ie ziekenhuis plusteken den kosten voordat ie vrij willen nemen van werkgelegenheid.

Grootste kostenpost

Uit ie research blijkt onder meer dat den grootste kostenpost ene verminderde productiviteit is ter ie arbeidsproces voort vaker plusteken langer ziek zijn. Voorts blijkt dat obesitas ene grotere negatieve impact heeft op den kosten kwaliteit van leven dan overgewicht. Den opstellers van ie rapport benadrukken dat zowel den urgentie wegens te voorkomen dat iemand met overgewicht doorslaat zoals obesitas.

Goede stappen

“Acties mits ie verlagen van den btw zoals 0 procent op groente plusteken fruit plusteken ie invoeren van ene suikerbelasting zijn ofschoon ene twee goede stappen van bovengenoemde collectieve preventie, zoals benoemd ter ie Coalitieakkoord ‘Terugkijken zoals mekaar, vooruitkijken zoals den toekomst’ 2021-2025”, schrijven den wetenschappers. “Wegens terug den cijfers van overgewicht plusteken obesitas terug te voortduwen zullen echter meer overheidsmaatregelen nodig zijn.”