Na jarenlang research plusteken voorbereiding zullen den Vlaamse kerkdiensten gezinszorg, den kerkdiensten voordat sociaal werkgelegenheid plusteken den OCMW’s vanaf 1 juni met ene ander plusteken huis muziekinstrument den zorgzwaarte van hun cliënten meten ter den thuiszorg: den BelRAI Screener. Dit lijkt ene technisch gegeven, maar ie is ene historische mijlpaal ter den uitbouw van ene Vlaamse Sociale Dekking.

Vlaams minister van Welzijn plusteken Volksgezondheid Wouter Beke: ‘Dankzij ie gewoonte van den BelRAI indien meetinstrument komen wij totdat ene betere zorgplanning plusteken kunnen wij zorg op makker leveren voordat den persoon met ene zorgnood. Ie is zowel ene noodzakelijk muziekinstrument voordat ene betere samenwerkingsverband tussen zorgverleners.’

Op termijn willen wij overheen sectoren heen te den Vlaamse sociale dekking den BelRAI tradities ter financiering van den zorgbehoeften, den persoonsvolgende financiering zoals dat heet. Ie zorgbudget voordat zwaar zorgbehoevenden van 130 euro vanaf maand zou vanaf 1 juni zowel toegekend wordt op ondergrond van dit nieuwe meetinstrument.

Minister Beke: “Voordat ie vooraf zou nu ene hele sector gewoonte maken van ie nieuwe meetinstrument BelRAI wegens den zorgnood van mensen ter te schatten. Ie is ene noodzakelijke bouwsteen wegens meer zorg op makker te kunnen bieden, meer samenwerkingsverband tussen zorgverleners mogelijk te maken plusteken op termijn zoals meer persoonsvolgende financiering ter onze Vlaamse sectoren te ontwikkelen.”

Er existentie vandaag verschillende schalen plusteken instrumenten wegens den zorgnood van zorgbehoevende personen te meten. Diegene metingen wordt tweedehands wegens bepalen rechten toe te weten aan personen, bijvoorbeeld den zorgbudgetten, plusteken wegens te defini hoeveel plusteken welke zorg mensen nodig hebben. Zowel den financiering van den zorgaanbieders is er vaak op gebaseerd. Verschillende sectoren hanteren vandaag verschillende schalen plusteken instrumenten, waardoor ie moeilijk is wegens gegevens wederkerig uit te wisselen terwijl den zorgnood van personen nog veelvuldig weer gemeten moeten wordt. Den voorbije jaren is er ter Vlaanderen plusteken internationaal veel research plusteken ontwikkeling gebeurd zoals ene eengemaakt plusteken meer volledig plusteken wetenschappelijk onderbouwde wijze wegens den zorgnood te meten. Te België resulteerde dat ter BelRAI.

BelRAI wordt hét meetinstrument wegens rechten, persoonsvolgende financiering plusteken zorg toe te weten te den zorgsectoren van den Vlaamse sociale dekking. Den voordelen zijn namelijk vitaal:

  • BelRAI zorgt voordat ene betere plusteken meer grondige zorgevaluatie, waarbij met meer aspecten rekening gehouden wordt, bijvoorbeeld zowel met den mentale gezondheid van den persoon. Den zorg plusteken zorgplanning schenkkan dan zowel huis afgestemd wordt op diegene zorgnood;
  • den persoon met ene zorgnood moeten noch telkens weer ene inschaling ondergaan;
  • den toestand van den persoon wordt op ene gestandaardiseerde plusteken objectieve wijze ter landkaart gebracht;
  • diverse zorgverleners spreken eenzelfde taal, met betere uitwisseling van gegevens tussen voorzieningen plusteken sectoren indien gevolg plusteken meer continuïteit plusteken kwaliteit van zorg;
  • den automatische rechtentoekenning wordt mogelijk;

Vanaf 1 juni stichten den Vlaamse gezinszorg, den kerkdiensten voordat sociaal werkgelegenheid van den ziekenfondsen plusteken den OCMW’s indien eerste met ie gewoonte van den zogeheten BelRAI Screener wegens den zorgbehoefte ter te schatten van wie thuis poetsvrouw nodig heeft. Ene engageren voordat gezinszorg bijvoorbeeld zou mee op ondergrond van den zorginschatting met den BelRAI Screener defini hoeveel uur gezinszorg iemand nodig heeft. Dit inschaling zou dan meteen zowel tweedehands wordt indien vereiste voordat den verlening van ie zorgbudget voordat zwaar zorgbehoevenden, ene van den zorgbudgetten van den Vlaamse sociale dekking. Ie gaat wegens ie zorgbudget van 130 euro vanaf maand.

Wegens ervoor te zorgen dat den BelRAI-metingen kwaliteitsvol plusteken uniform plaatsvinden, zijn opleidingen georganiseerd doorheen ie kwaliteitscentrum voordat diagnostiek. Enkelvoudig geattesteerde indicatiestellers kunnen evaluaties met BelRAI afzonderen. Zij zullen zichzelf systematisch willen bijscholen.