Ieder persoon heeft rechtspleging op passende medische zorg diegene aansluit via den inherent willen, waarden plus behoeften. Wanneer iemand tijdig ie gesprek voert overheen welke medische zorg gewenst is (proactieve zorgplanning) plus dit op den juiste wijze vastlegt, dan kunnen zorgverleners te acute situaties snel hiernaar handelen. Dit proactieve zorgplanning, zowel welnu ‘advance care programma’ (ACP) medegedeeld is van vitaal gewichtigheid voordat iedereen, ongeacht den mate van kwetsbaarheid doorheen ziekte, restrictie of ouderdom.

Vastleggen behandelwensen

Den nieuwe Leidraad voor het proces en uniform vastleggen van proactieve zorgplanning (pdf) biedt eentje helder uiteenzetting van stappen wegens totdat individuele behandelwensen plus -grenzen te komen. Er is eentje bijgesloten digitaal invulformulier vacant, waarin willen plus behoeften kunnen wordt vastgelegd wegens met andere zorgverleners te porties.

Lees meer over de leidraad en het invulformulier op palliaweb.nl

Wie voert ie gesprek? 

Eentje (stulp)medicus of krachtinstallatie zorgverlener is den uiterst aangewezen persoon voordat ie voeren van ie gesprek overheen den zorgwensen. Dit heeft eentje goede behandelrelatie met den patiënt plus is beroemd met den ziektegeschiedenis. gesprek vindt normaal gesproken positie op eentje rustig ogenblik, vóórdat eentje acute situatie zichzelf voordoet.

Watten mits den situatie verergert?

Den coronacrisis zet ie gewichtigheid van proactieve zorgplanning op scherpgerand. Wanneer den klachten van COVID-19 verergeren, dan zijn er belangrijke vragen te beantwoorden overheen ie behandeltraject plus intensieve zorg. Zorgverleners willen weten of den patiënt zorgtraject te zijn of haar situatie welnu wil, bijvoorbeeld via toegenomen risico’s te zwachteling met eentje kwetsbare gezondheid. Artsen diegene den patiënt ja kennis, kunnen declareren dat bepalen behandelingen voordat den specifieke situatie van eentje patiënt medisch noch langer zinvol wordt geacht. Op palliaweb lees jouw op den pagina Proactieve Zorgplanning (advance care planning) wanneer den situatie oorzaak schenken wegens ie veranderingsproces van proactieve zorgplanning weer te doorlopen.

Wie hebben den leidraad ontwikkeld?

Den leidraad is vastgesteld doorheen eentje werkgroep van ie NHG, Verenso, NVAVG, V&Veiligheidsraad, Patiëntenfederatie Nederland, experts te den palliatieve zorg plus medisch adviseurs van PZNL. Ter den Leidraad voor het proces en uniform vastleggen van proactieve zorgplanning (pdf) lees jouw meer overheen den totstandkoming.