Resultaten research ANBO & ActiZ

Miljardeninvesteringen zijn nodig wegens den woningnood voordat ouderen op te vangen. Research van ANBO plus ActiZ maakt voordat ie vooraf manifest watten den financiële impact van veroudering is voordat ie woningbeleid van gemeenten. Den kosten van aanpassingen aan woningen, zodat mensen er juist oud kunnen wordt, wordt geraamd op rustiek 13 miljard euro.

Noch ge meer zorg, welnu meer woonvormen

Tijdens den groei van ie veel ouderen met zorgvragen zit den vraag ‘m noch ge te méér zorg, maar vooral zowel te voldoende geschikte woningen voordat ouderen. ‘Er is eentje wereld te zegevieren indien ie gat tussen ‘thuis’ plus ie verpleegtehuis met nieuwe woonzorgconcepten versregel wordt’, aldus Liane greneboom Haan, directeur-bestuurder van ANBO. ‘Inderdaad vader wordt begint ter juist woon te leefbare wijken diegene uitdagen totdat bewegen plus totdat ontmoeten. Dit voorkomt onnodig beroep op den zorg. Daarom is onze oproep: we willen preventief investeren te woon, welzijn plus wijken wegens te voorkomen dat ie beroep op zorg onnodig vitaal wordt’. Rick Hogenboom, ActiZ-bestuurder: ‘Ie veel ouderen groeit hard: ie veel thuiswonende ouderen verdubbelt den komende jaren plus ermee zowel den behoefte aan zorg plus steun. 

“We zien veel mooie voorbeelden van wijken diegene vergrijzingsproof wordt, van hofjes of bejaardenhuizen 2.0, maar ie gaat noch snel toereikend”

Rick Hogenboom, ActiZ-bestuurder

Inzicht voordat iedere gemeente te Nederland

Met den gegevens diegene ANBO plus ActiZ op eentje rij zetwerk, krijgen gemeenten eentje praktisch handvat wegens aan den slag te gaan. Veel gemeenten hebben op dit uur beperkt zicht op den demografische ontwikkelingen van hun inwoners, hoeveel geschikte woningen ze voordat dit doelgroep nu hebben plus watten er te 2040 nodig is. Zowel inzicht te den nabijheid van basisvoorzieningen ontbreekt vaak. Daarom hebben ANBO plus ActiZ dat uitgezocht.

Woonopgave voordat gemeenten op eentje rij

Er ligt nu eentje beeld van den woonopgave voordat intact Nederland plus voordat drietal (voorbeeld)gemeenten: Woerden, Sitard-Geleen plus Apeldoorn. Maar met den verzamelde gegevens vermag voordat iedere gemeente te Nederland den woonopgave voordat ouderen op eentje rij gezet wordt. Voordat ie vooraf is nu inzichtelijk watten den woonopgave voordat den veroudering is: rustiek plus vanaf gemeente.  

Gemeenten willen volop aan den slag wegens nieuwe woonconcepten voordat ouderen te uitbouwen plus te investeren te voorzieningen te wijken. ANBO plus Actiz hopen dat gemeenten dit intu voordat urgentie porties plus werkgelegenheid maken van ie gemeentelijk woon-leefbeleid.

“Er is eentje wereld te zegevieren indien ie gat tussen ‘thuis’ plus ie verpleegtehuis met nieuwe woonzorgconcepten versregel wordt”

Liane greneboom Haan, directeur-bestuurder ANBO

Kerncijfers woon plus ouderen

  • Er zijn nu 920.000 alleenstaande ouderen, te 2040 zijn dat er 1,7 miljoen.
  • 90-95% van alle ouderen woont zelfstandig thuis, gedeeltelijk te woningen diegene noch levensloopbestendig zijn plus veraf van voorzieningen diegene ouderen op loopafstand nodig hebben.
  • Ie kost rustiek 7,5 miljard euro wegens woningen diegene nu te den buurt van voorzieningen ligt, aan te schreden zodat mensen er juist oud kunnen wordt.
  • Ie kost 6 miljard euro wegens woningen aan te schreden voordat ouderen diegene willen verkassen zoals plekken waar meer voorzieningen zijn.