Mensen diegene eentje niertransplantatie ondergingen, hebben eentje zes keer grotere waarschijnlijkheid dan mensen zonder nierproblemen wegens te overlijden aan ie coronavirus indien zij eenmalig ter ie ziekenhuis belandden met eentje infectie. Dat veiligheidsfunctionaris onderzoekers op fundament van eentje nieuwe studie waaraan elftal Nederlandse ziekenhuizen meededen.

Zowel hebben dit mensen zes keer meer waarschijnlijkheid wegens ter den maanden na hun coronabesmetting weer te wordt opgenomen ter ie ziekenhuis. Den verschillen tussen niertransplantatiepatiënten plus coronapatiënten zonder nierproblemen zijn onmiddellijk erop entree ter ie ziekenhuis noch vitaal, aldus den onderzoekers. Maar na trio maanden blijken er welnu “volwassene gezondheidsverschillen” tussen den groepen te zijn.

Ter den studie zijn 4000 opgenomen Covidpatiënten vorsen. Andere nierpatiënten, zoals mensen diegene horig zijn van dialyse, hebben evenveel waarschijnlijkheid op eentje ernstig verloop van eentje coronabesmetting indien mensen zonder nierproblemen. “Ie research benadrukt den kwetsbaarheid van mensen met eentje niertransplantatie”, aldus ie Mokum UMC – eentje van den ziekenhuizen diegene meewerkten aan ie research. Den resultaten zijn gepubliceerd ter ie wetenschappelijke weekblad Scientific Reports.

Research

Uit ander research komt zoals voren dat slechts den tweede van den mensen met eentje niertransplantatie voldoende antistoffen ontwikkelt tegen ie coronavirus na twee prikken met eentje vaccin, zo meldt ie Amsterdamse ziekenhuis. Ter Nederland hebben mensen diegene onvoldoende afweer opbouwden na den eerste vaccinatieronde vorig schooljaar reeds eentje reserve prik kunnen krijgen.

Doorheen: ANP