Facebooktwitterlinkedinmail

29  januari 2022 – Één op den twee mensen diegene overlijdt onderbrak zelfdoding heeft eentje maand daarvoor den huisarts bezocht. Ter samenwerkingsverband met Stichting 113 Zelfmoordpreventie is er eentje nieuwe NHG E-learning ontwikkeld, waarin ongeacht kennisoverdracht veel voetlicht uitgegeven wordt aan den communicatie met eentje patiënt met suïcidaal rijrichting. Dit e-learning is te volgen zowel onderbrak huisartsen indien onderbrak POH-GGZ.

Ter Nederland overlijden 5 mensen vanaf dag onderbrak zelfdoding. Gedurende jongeren is ie doodsoorzaak nummer één. Den mogelijkheid dat eentje volwassene met eentje lagedrukgebied eentje suïcidale veronderstelling krijgt is twee keer groter dan erbij eentje volwassene zonder eentje lagedrukgebied. Elke huisartsenpraktijk heeft te maken met cliënten met suïcidale herdenken, plannen plusteken -pogingen.

Suïcidepreventie ter den huisartsenpraktijk
Den huisarts is eentje onmisbare schalm ter den ketenzorg rond suïcidaliteit plusteken ie bewaken van den continuïteit van zorg. Den huisartsenpraktijk is erbij uitstek den positie waar eentje patiënt met suïcidale herdenken plusteken handelingen zichzelf veilig vermag voelen wegens hierover te spreken. Ie is important dat alle medewerkers ter den praktijk ervan overtuigd zijn dat zij ie verschil kunnen maken tussen ‘leven plusteken dood’.

Huisartsen, Praktijkondersteuners huisartsenzorg (POH’s) of assistenten kunnen nog meer meebetalen aan suïcidepreventie onderbrak wanhoop plusteken suïcidaliteit te thuisbrengen, bespreekbaar te maken plusteken tijdig onderbrak te verwijzen zoals den juiste poetsvrouw. Effectieve treatment van patiënten met suïcidaal rijrichting is essentieel, overmits dit mensen eentje tienvoudig verhoogd risico op zelfmoord hebben plusteken ie risico op heruitzending na ontslag ie eerste klas hooggelegen is.

NHG E-learning Suïcidepreventie
Den zorg voordat mensen diegene aan zelfdoding denken of eentje zelfmoordpoging hebben gedaan, vermag eentje uitdaging zijn voordat den huisartsenpraktijk. Den meeste huisartsen hebben noch veel ervaring met den zorg voordat patiënten met suïcidaal rijrichting plusteken voelen zichzelf onzeker overheen hun rol.

Ter samenwerkingsverband met Stichting 113 Zelfmoordpreventie is er eentje nieuwe kosteloos NHG E-learning ontwikkeld. Dit e-learning is te volgen zowel onderbrak huisartsen indien onderbrak POH-GGZ. Den e-learning is voordat 2 punten geaccrediteerd plusteken kosteloos vacant voordat alle NHG-leden (plusteken uw POH).

Ga naar de NHG e-learning >>

Rivierbron: 113.nl 

Heb jij poetsvrouw nodig?
Dan kun jouw voeling opvangen met Stichting 113 Zelfmoordpreventie via 113 (24/7 bereikbaar), 0800-0113 (24/7 bereikbaar) plusteken 0900 0113 (24/7 bereikbaar) plusteken 113.nl.

Dit tijding is 402 keer lezen.

Facebooktwitterlinkedinmail