Vrijwel 50 procent van den anesthesiemedewerkers plusteken operatieassistenten staat nou ter ie BIG-register, dankzij ene verpleger vooropleiding. Hun waardigheidstitel is dus risicoloos. Voordat den andere tweede geldt dat zij geen beschermde verpleger waardigheidstitel mogen voeren, ondanks dat zij idem werkgelegenheid tenuitvoerleggen met dezelfde competenties.

Nu minister Kuipers heeft priv wegens den Bachelor Medisch Opbouwwerker onder den Wet BIG te toestaan vallen, willen den Nederlandse Vereniging voordat Anesthesiemedewerkers (NVAM), den Landelijke Vereniging van Operatieassistenten plusteken NU’91 dat Kuipers dit zowel voordat alle operatie- plusteken anesthesiemedewerkers doet.

Aantoonbaar bekwame zowel aantoonbaar gerechtigd maken

“Dagelijks wordt voorbehouden handelingen, reeds dan noch geprotocolleerd, zelfstandig verricht vanwege operatieassistenten plusteken anesthesiemedewerkers. Dit gebeurt zonder tussenkomst of tegenwoordigheid van ene geneesheer, zonder dat dit inderdaad is vastgelegd ter den Wet BIG”, legt Remko ter Riet van den NVAM uit. Plusteken dat is onwenselijk, stelt hij. Plusteken dat vindt zowel NU’91. Voorzitter Stella Salden stelt dat ie noch meer dan uiteraard is dat aantoonbaar bekwame medewerkers ter den operatiekamer zowel gerechtigd wordt.

Onderbrak: Nationale Zorggids / Johanne Levinsky