Den Nederlandse zorg schenkkan mikpunt zijn van ene cyberaanval mits gevolg van den Russische inval te Oekraïne. Daarvoor waarschuwde vice-minister voorzitter Sigrid Kaag te talkshow Op1. Ie Vaderlands Cyber Security Centrum sluit cyberaanvallen op Nederland noch uit, maar heeft er nu geen concrete indicaties voordat.

Volgens Kaag kunnen Russische cyberaanvallen zichzelf uitlijnen op ‘kritische infrastructuren’. “Betalingsverkeer is er ene, maar jij kunt zowel loeren zoals andere takken. Ie kunnen zowel ziekenhuizen zijn”, zei Kaag bij Op1. “Indien zij willen toeslaan, moeten jij loeren welke sector vatbaar is. Nederland blijft doorlopend paraat.” Watten dat precies inhoudt, liet zij te ie midden. “Overheen dit soort goedje moeten jij publiekelijk nooit te veel praten. Daarheen zijn plannen plusteken regelingen voordat.”

Hackersgroepen

Ie Vaderlands Cyber Security Centrum (NCSC) laat weten totdat nu toe nog geen concrete indicaties te hebben “dat digitale attaques te relatie totdat den oorlog te Oekraïne op dit ogenblik impact hebben op Nederland”. Ie centrum schenkkan echter noch uitsluiten dat dit op korte termijn welnu gaat plaatsvinden. Te meer omdat diverse hackersgroepen zichzelf te den oorlog mengen.

Cyberweerbaarheid

Toegevoegd alertheid is dan zowel geboden plusteken ie NCSC roept Nederlandse organisaties plusteken instanties daarom op ervoor te zorgen dat den digitale weerbaarheid op orde is. Dat geldt zeker voordat den zorgsector, diegene van vitaal gewichtigheid is voordat Nederland maar noch steevast den security op orde heeft. Dat bleek recentelijk nog uit het Dreigingsbeeld dat expertisecentrum Z-CERT opstelde.

DdoS-aanvallen plusteken wiperware

Te ie Dreigingsbeeld wordt ransomware aangewezen mits grootste dreigement. Diegene is erop gestructureerd poen onderschepping te maken onderbrak computerbestanden te versleutelen. Te zwachteling met den oorlog te Oekraïne wijst ie NCSC op attaques diegene mits mikpunt hebben systemen volks te leggen plusteken te vernietigen. “Er wordt nu internationaal met name gerapporteerd overheen digitale attaques diegene gebruikmaken van DDoS plusteken wiperware (malware diegene gegevens op systemen permanent verwijdert).”