Zorgwethouder Simone Kukenheim van den gemeente Mokum vindt ie fundamenteel dat er meer kennis plus bewustzijn komt overheen den hoeveelheid suiker ter frisdrank. Er zijn maatregelen nodig wegens ie tij te omdraaien, zegt zij. Dat toont dit research nogmaals aan. Zo is zij voordat eentje wettelijke suikertaks plus maatregelen ter den voedselomgeving wegens gezonde voedselkeuzes mogelijk te maken. Ter ie regeerakkoord is zowel opgenomen wegens den suikertaks ter te voeren.

Gezondheidsbevorderend voedselaanbod ter kantines

Ie Amsterdamse regelgeving is alhoewel jaren gestructureerd op ie gezonder maken van den omlijning waarin nageslacht plus jongeren opgroeien. Zo wordt er geïnvesteerd ter reserve bewegingsaanbod plus sport- plus vakleerkrachten gym op scholen plus wordt er afspraken geproduceerd overheen ie overhandigen van gezondheidsbevorderend opeten zoals fruit plus water ter den kantine. Zowel is er eentje verbod op marketing voordat frisdrank tijdens sportevenementen plus hebben veel sportverenigingen den frisdrankautomaten weggehaald. Recent ondertekende Mokum den City Overeenkomst Gezonde plus duurzame voedselomgeving. Den ambitie van partijen ter dit City Overeenkomst is wegens den voedselomgeving ter 2030 overwegend gezondheidsbevorderend plus duurzaam te maken, met name ter kwetsbare wijken plus rond scholen, ter openbare panden plus ter den supermarkten, catering plus horecasector.

Intact normaal 

Uit ie research van den GGD blijkt dat modaal tussen den 3 à 4 euro vanaf week vanaf persoon wordt uitgegeven aan frisdrank. Den verbruik van 2 à 3 glazen vanaf dag is was voordat jaarlijkse 73.000 reserve calorieën, watten overeenkomt met wijd eentje maand opeten plus zuipen. Eentje vitaal onderdeel van den bevraagde jongeren vindt ie intact normaal wegens den hele dag om frisdrank te zuipen. Slechts 12 procent van den geënquêteerde jongeren drinkt nooit frisdrank. Meer dan 50 procent van den frisdrank wordt ter den supermarkt gekocht. Ouders spelen eentje belangrijke rol; eentje derde van den jongeren geven aan frisdrank mee te krijgen van thuis.

Overgewicht

Ter Mokum heeft 1 op den 5 nageslacht plus jongeren overgewicht of obesitas. Dit heeft ernstige prestaties voordat hun gezondheid op korte plus lange termijn. Uit wetenschappelijk research is vertrouwd dat frisdrank eentje belangrijke bijdrage levert aan overgewicht gedurende jongeren.

Onderbrak: Nationale Zorggids